Trwa ładowanie...
d42dvxi

Eryk Lubos samozwańczym Mesjaszem w "Stacji Warszawa"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eryk Lubos samozwańczym Mesjaszem w "Stacji Warszawa"
d42dvxi

Do sieci trafił zwiastun polskiej produkcji "Stacja Warszawa".

Film składa się z sześciu splecionych ze sobą nowel fabularnych. Całość tworzy specyficzną panoramę obyczajową oraz niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła (Eryk Lubos) to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska (Marta Lipińska). Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina (Łukasz Simlat) - wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy (Klara Bielawka) - pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa (Rafał Garnecki) - nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka (Janusz Chabior) - zgorzkniałego alkoholika, który przegrał swoje życie oraz Monikę (Monika Dryl) - korporacyjną singielkę. Łączy ich samotność, wyobcowanie
charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych metropolii. Każde z nich przeżywa coś w rodzaju przebudzenia. Może to być przerwanie pasma upokorzeń, odruch współczucia wobec obcej osoby, próba samobójstwa, lub... morderstwo. Jednocześnie wszystkim bohaterom przyszło żyć w mieście, na którym cieniem położył się krzyż.

"Stacja Warszawa" to dzieło grupy reżyserów, którą tworzą Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz i Tymon Wyciszkiewicz. W pracach scenariuszowych brał udział także Piotr Subbotko. Autorem zdjęć do filmu jest Arkadiusz Tomiak ("Dziewczyna z szafy", "Obława", "Sęp"). W obsadzie obrazu znaleźli się również Andrzej Andrzejewski, Zbigniew Zamachowski, Piotr Machalica i Barbara Kurzaj.

d42dvxi

Zwiastun "Stacji Warszawa" można obejrzeć poniżej:

Premiera filmu odbędzie się 28 marca.

d42dvxi

Podziel się opinią

Share

d42dvxi

d42dvxi