Trwa ładowanie...

"Excentrycy czyli po drugiej stronie ulicy" na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni

Share
"Excentrycy czyli po drugiej stronie ulicy" na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni
Źródło: East news
d3pyugv

Trzeciego dnia Festiwalu Filmowego w Gdyni odbył się uroczysty pokaz nowego filmu Janusza Majewskiego <a href="http://film.wp.pl/excentrycy-czyli-po-slonecznej-stronie-ulicy-6027734198047361c">"Excentrycy czyli po drugiej stronie ulicy"</a>. Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, którzy podkreślali, że jest to wielki powrót do klasycznego kina ze wspaniałą muzyką w tle.

Obecnie produkcja Janusza Majewskiego zajmuje pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności (nagroda Złotego Klakiera Radia Gdańsk) czyli najdłużej oklaskiwanego filmu – brawa trwały ponad 4 minuty. Podczas spotkania z twórcami widzowie podkreślali wielką wartość muzyki, którą można usłyszeć w aranżacjach Wojciecha Karolaka. Docenili wspaniałe wykonania największych standardów jazzowych w wykonaniu Macieja Stuhra, Natalii Rybickiej oraz Sonii Bohosiewicz.

Powstał film o sile optymizmu, o wierze w niezależność ducha, o ciemnocie i nikczemności tamtych lat, o pięknie muzyki i miłości, o brzydocie kłamstwa i hipokryzji. Chciałem, aby był zabawny, ale nie głupi, żeby oddał klimat tamtych czasów, które znam z autopsji, żeby skłonił do refleksji, bo przecież to też jest jakaś cząstka naszej historii. Tym filmem pragnę się pożegnać się z ideałami mojej młodości i mojego pokolenia oraz pewnie - co tu ukrywać - z zawodem, który był moją pasją przez ponad pół wieku. – mówi Janusz Majewski, reżyser.

d3pyugv

U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary. Od tej pory "król i królowa swingu" to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim - o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.

"Excentrycy" to najnowszy film legendy polskiego kina – Janusza Majewskiego. W rolach głównych zobaczymy: Macieja Stuhra, Sonię Bohosiewicz oraz Natalię Rybicką. Na ekranie partneruje im plejada gwiazd: Anna Dymna, Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Adam Ferency, Marian Dziędziel, Paweł Królikowski.

Za muzykę odpowiada Wojciech Karolak i Wojciech Mazolewski.

Premiera filmu zaplanowana jest 15 stycznia 2016 r.

d3pyugv

Podziel się opinią

Share
d3pyugv
d3pyugv