Trwa ładowanie...

''Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć'' jadą do Chin

Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" trafi do Chin. Cenzorzy powiedzieli tak i wyznaczono datę premiery.

Share
''Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć'' jadą do Chin
Źródło: Megafon.pl Materiały Prasowe
d2cdiym

Chińskie władze na swój rynek dopuszczają tylko niewielką liczbę zagranicznych tytułów. Znalazła się wśród nich pierwsza część nowej serii związanej ze światem Harry'ego Pottera. Film według scenariusza napisanego przez samą J. K. Rowling chińscy widzowie będą mogli oglądać od 25 listopada - czyli tydzień po amerykańskiej premierze.

Chiński rynek - ze względu na swoją wielkość - bardzo kusi producentów i wytwórnie z całego świata. Te filmy, które dostaną się tam na ekrany, często przynoszą swoim wytwórniom po 100 milionów dolarów wpływów. Wcześniej jednak studia i dystrybutorzy musza pokonać wiele trudności. Poza cenzurą oraz ograniczeniami w liczbie zagranicznych premier, chińskie władze dyktują także daty premier. Zdarza się, że duże produkcje, które gdzie indziej przedstawiane są w osobnych terminach, w Chinach bezpośrednio ze sobą konkurują. Bywają też okresy, w czasie których kinach goszczą tylko lokalne produkcje.

d2cdiym

Przypomnijmy, że w filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" poznamy przygody
pisarza Newta Scamandera (Eddie Redmayne)
i tajnego stowarzyszenia czarodziejek i czarodziejów w Nowym Jorku. Akcja rozgrywa się 70 lat przed tym, jak Harry Potter czyta książkę Scamandera w szkole. Polska premiera "Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć" zapowiedziana została na 18 listopada. Druga część trafi do kin 2 lata później, dokładnie 16 listopada 2018 roku.

d2cdiym

Podziel się opinią

Share
d2cdiym
d2cdiym