Trwa ładowanie...

Powstanie film o Edwardzie Gierku. Za scenariusz odpowiada znany dziennikarz

Filmowcy nie mogą doczekać się powrotu do pracy. Wkrótce mają ruszyć prace na planie filmu poświęconemu Edwardowi Gierkowi, słynnemu pierwszemu sekretarzowi KC PZPR z lat 70.

Powstanie film o Edwardzie Gierku. Za scenariusz odpowiada znany dziennikarzŹródło: Getty Images
d37i70y

Z powodu pandemii koronawirusa produkcje filmowe musiały wstrzymać swoją działalność. Choć niektórzy, tak jak Patryk Vega, początkowo próbowali kontynuować pracę, środowisko filmowe ostro opowiedziało się przeciwko takim praktykom. W następnym etapie odmrażania gospodarki filmowcy będą mogli wrócić na plany filmowe, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Oznacza to, że twórcy filmu o roboczym tytule "Gierek" wkrótce ruszą ze zdjęciami. Jego producentem i pomysłodawcą jest Global Studio, a wyreżyserują bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie. Za scenariusz odpowiada dziennikarz Rafał Woś. Twórcy nie zdradzili obsady filmu.

Zobacz: "Proceder" - zwiastun. Historia rapera Tomasza Chady

- To będzie pierwsza, zakrojona na tak szeroką skalę filmowa opowieść o tej absolutnie kluczowej postaci współczesnej historii Polski. Postaci, która - mimo upływu lat - wciąż jest ważnym punktem odniesienia i wywołuje olbrzymie emocje - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Woś.

d37i70y

Okazuje się, że to nie pierwsza i nie ostatnia przygoda dziennikarza w świecie filmowym. Był konsultantem scenariuszowym filmu "Proceder" braci Węgrzyn. Zapowiada, że jeszcze w tym roku do kin trafią produkcja według jego scenariusza. Mowa o komedii sensacyjnej "Krime Story - Love Story", w której zagrali m.in. Michał Koterski i Wiktoria Gąsiewska.

Jak zapewnia dziennikarz i scenarzysta w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, produkcja powstanie dzięki funduszom pozyskanym od prywatnych inwestorów. Twórcom zależało na uzyskaniu niezależności. Do kinowej premiery filmu prawdopodobnie dojdzie w 2021 r.

- To model trudny, bo wymagający osiągania dobrych wyników kinowych, ale dający niezależność od nacisków polityczno-towarzysko-branżowych. A to kluczowe w przypadku filmu na tak ważny temat, jak postać Edwarda Gierka - podkreślił Rafał Woś.

Dziennikarz specjalizuje się w tematyce ekonomicznej. Obecnie jest związany z redakcjami: "Tygodnika Powszechnego", "Super Expressu" i "Dziennika Gazety Prawnej". W grudniu 2019 r. zdobył tytuł Dziennikarza Ekonomicznego Roku w Konkursie im. Władysława Grabskiego.

d37i70y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37i70y