Trwa ładowanie...
orange
09-05-2013 11:31

Filmowe seanse dla singli - oto autorski projekt Połówek Pomarańczy - Kino Solo!

Filmowe seanse dla singli - oto autorski projekt Połówek Pomarańczy - Kino Solo!
d3go5bn
d3go5bn

Gaśnie światło. Zapada mrok. Na ekranie pojawiają się pierwsze obrazy. Z głośników płynie dźwięk. Siadasz wygodnie w fotelu. W ręku kubek aromatycznej kawy. Zaczyna się kolejna podróż w inny wymiar. Spotkanie z pasją. Film. Kino.

Ale czasem tak trudno wyjść z domu. Znacznie przyjemniej iść do kina z kimś. Najlepiej z przyjacielem, który dzieli naszą pasję. Wtedy seans trwa tak długo, jak długo rozmawiamy o filmie. Przy lampce wina, kolacji. W ulubionej knajpce. A gdyby tak móc wybrać się do kina w większym gronie? W gronie singli. A po filmie kontynuować rozpoczętą ucztę zmysłów? Toczyć dyskusje, śmiać się, sprzeczać...

Kino Solo to autorski projekt Klubu Singla Połówki Pomarańczy. Połówki to także pierwszy nierandkowy portal dla singli. Pomysł na seanse wyszedł z inicjatywy samych singli. Połówki Pomarańczy jak nikt inny zdążył dogłębnie poznać potrzeby tej ciągle powiększającej się (w Polsce singli jest już aż 7 milionów!) grupy społecznej. Zawsze otwarte na sugestie swoich czytelników, Połówki postanowiły wyjść im naprzeciw. Okazało się, że zorganizować seanse dla singli wcale nie jest tak łatwo. Zdarzało się, że kina patrzyły na pomysł niechętnie, nie doceniały tych nowych odbiorców albo wypaczały całą ideę projektu proponując organizację wieczorków na których nachalne swatanie byłoby nagminne. Projekt więc czekał i czekał na realizację, aż we Wrocławiu latem 2012 powstało, w miejsce dawnego Heliosa, nowe kino studyjne – Kino Nowe Horyzonty. Dla projektu Kino Solo pojawiła się nowa szansa…

Kino Nowe Horyzonty zostało partnerem strategicznym projektu, jako placówka znacznie przodująca w swej branży we Wrocławiu, wyróżniająca się wysokim poziomem i odchodzeniem od mainstreamowego kina, dzięki czemu stanowi miejsce idealne dla singli.

Założeniem projektu było to, aby „pojedynczy” miłośnicy kina mogli dobrze bawić się przy produkcjach z najwyższej półki, wśród osób podzielających ich poglądy i styl życia. Bez nachalnego podrywania, swatania – Kino Solo to projekt stawiający na kulturę i rozmowę przy symbolicznej lampce wina. Jego celem była integracja singli, pokazanie siły tej grupy oraz umożliwienie im spędzenia wieczoru na kulturalnej rozrywce. Single to osoby po trzydziestce, mieszkające w dużych miastach, zapracowane, realizujące się zawodowo. Nie odnajdują się w miejscach wypełnionych po brzegi rozbawionymi studentami, dlatego często ciężko znaleźć im rozrywkę dla siebie. Kino Solo ma być alternatywą do spędzania wieczorów samotnie w domu.

d3go5bn

Projekt wystartował 14 lutego we Wrocławiu. Data została wybrana z premedytacją. Co roku single są wręcz osaczeni przez tłumy zakochanych okupujących kawiarnie, kluby i inne miejsca. Gdzie się człowiek nie ruszy, dopadają go czerwone baloniki, serduszka i inne gadżety przypominające o Dniu Zakochanych. Dlatego właśnie Połówki Pomarańczy uznały, że ten dzień będzie idealny na start projektu. Dzięki temu single nie będą musieli chować się w swoich domach, albo zostawać dłużej w pracy.

W ramach trzymiesięcznego projektu pilotażowego widzowie mieli okazję spotykać się co 2 tygodnie i obejrzeć filmy z najwyższej półki, skłaniające do refleksji, podsycające długie rozmowy. Pierwszym wyświetlanym filmem był „Hello! How are you?”, słodko-gorzka komedia najbardziej znanego rumuńskiego reżysera Alexandru Maftei. Film opowiada historię małżeństwa, które utraciło dawną namiętność i pasję, oraz zamieniło męża i żonę w dwóch praktycznie obcych ludzi. Wśród kolejnych pozycji znalazły się chociażby „Siostra Twojej siostry” – ciepły film poruszający sprawy związków i skupiający się na konfiguracji miłosnych napięć w dość osobliwym trójkącie, czy też „Wstyd” – nominowana do Złotych Globów, odważna opowieść o współczesnych związkach; dramat erotyczny na miarę naszych czasów.

Filmowe czwartki dla singli nie kończą na sali kinowej. Po każdym seansie organizator zaprasza wszystkich na afterparty. We Wrocławiu singlowe imprezy odbywają się w kultowym klubie Mapana. Na każdego czeka powitalna lampka wina. Każdy filmowy wieczór jest też okazją do spotkania z przedstawicielem branży filmowej. Rozmowom nie ma końca a dla niektórych zabawa kończy się dopiero nad ranem.

Sukces projektu sprawił, że od maja wrocławscy single będą się już spotykać co tydzień. Zmieni się także formuła Kina Solo – od teraz to widzowie będą wybierać film, który chcą zobaczyć poprzez głosowanie.

d3go5bn

Od 13 maja projekt zostaje wdrożony na skalę ogólnopolską. Singlowe czwartki startują w kinach Iluzjon i Praha z Warszawy, w kinie ARS w Krakowie, w kinie Muza w Poznaniu oraz w kinie Charlie w Łodzi. Formuła spotkań zostanie powielona w kolejnych miastach – po seansie nikt nie rozchodzi się do domu, wszyscy razem ruszają na afterparty.

Organizator stopniowo będzie odkrywał kolejne informacje przed czytelnikami na stronie projektu oraz Facebooku. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie internetowej www.kinosolo.pl. Można tam znaleźć zapowiedzi kolejnych seansów, linki do zakupu biletów, najświeższe informacje o Kinie Solo. Znajdzie się tam również możliwość oceny filmów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na fanpage projektu na Facebooku. Czeka tam codzienna porcja najnowszych informacji.

Klub Singla Połówki Pomarańczy powstał w maju 2005 roku we Wrocławiu. Prowadzi pierwszy w Polsce nierandkowy portal dla singli działający z dużym powodzeniem już od 5 lat. Tematyka portalu jest różnorodna. Każdego miesiąca pojawia się tu m.in.: felietony, wywiad z ciekawym singlem, reportaże, a także stałe działy, w których single mogą znaleźć dziesiątki artykułów dotykających wielu sfer życia i dedykowanych właśnie im – pojedynczym oraz zapowiedzi i relacje z imprez klubu, kalendarium, adresownik miejsc i firm przyjaznych singlom.

d3go5bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3go5bn

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj