Trwa ładowanie...
t-mobile nowe horyzonty

Filmy konkursu głównego 16.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Share
Filmy konkursu głównego 16.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we WrocławiuŹródło: getty
d5m2jlg

Sercem wrocławskiego festiwalu jest Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty, w ramach którego w tym roku pokazanych zostanie premierowo 10 autorskich produkcji filmowych z całego świata.

- W konkursie głównym, zgodnie z ideą naszego festiwalu, stawiamy na filmy odkrywcze, poszukujące świeżych, niekonwencjonalnych form wyrazu, ambitne i często zaskakujące – mówi Joanna Łapińska, dyrektor artystyczna festiwalu – Chcemy, żeby były to dzieła, które proponują odważne spojrzenie na kino, a poprzez kino na świat, które na długo zostają w głowach widzów, o których trzeba rozmawiać. Taka jest właśnie tegoroczna selekcja konkursowych filmów. To esencja nowohoryzontowości.

Wśród konkursowych filmów znalazły się m.in. premiery polskich produkcji. Jednym z dzieł ubiegających się o Grand Prix będą Wszystkie nieprzespane noce Michała Marczaka - pulsujący miejskim rytmem portret młodych imprezowiczów nagrodzony już za reżyserię na festiwalu Sundance. W konkursie weźmie też udział Ederly - aktorska fabuła mistrza animacji Piotra Dumały o miasteczku na krawędzi jawy i snu oraz debiut Aleksandry Niemczyk Baba Vanga o bułgarskiej „jasnowidzce”, którego współproducentem jest Béla Tarr. Będzie eksperymentalny dokument Havarie Philipa Scheffnera, o grupie uchodźców dryfujących po morzu na małej łodzi, kolumbijskie Mroczne bestie Felipe Guerrero – nakręcona niemal bez dialogów historia trzech kobiet, na których życiu odcisnęły piętno wojny gangów, egipskie Ostatnie dni miasta Tamera El Saida - mozaikowy portret Kairu przed rewolucją, czy włoski N-Capace Eleonory Danco - surrealny dokument o rodzinnym miasteczku reżyserki. W programie konkursu także: belgijski eksperyment A Crackup at the
Race Riots w reżyserii trzech artystów ukrytych pod nazwą Leo Gabin, koreański dramat Komunikacja i kłamstwa Lee Seung-wona i nagrodzony w Cannes przez krytyków (Critics Week Grand Prize) afrykański arthouse prosto z Maroka, czyli Mimosas Olivera Laxe.

Filmy Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty oceniać będzie jury w składzie: Mania Akbari, Gust van den Berghe, Adrian Sitaru, Magnus von Horn, Sandrine Marques.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d5m2jlg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5m2jlg
d5m2jlg