Trwa ładowanie...
d446bz6

First Aid Kit śpiewają R.E.M. dla Reese Witherspoon

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
First Aid Kit śpiewają R.E.M. dla Reese Witherspoon
d446bz6

Duet First Aid Kit nagrał własną wersję piosenki "Walk Unafraid" z repertuaru R.E.M.

Cover powstał na potrzeby filmu "Dzika droga" z Reese Witherspoon. Piosenki w wykonaniu sióstr Söderberg można posłuchać pod tym adresem.

Obraz jest adaptacją autobiograficznej powieści "Dzika droga" Cheryl Strayed. Autorka opowiada w niej o samotnej wyprawie szlakiem Pacific Crest Trail z pustyni Mojave do granicy między Oregonem i Waszyngtonem. Kobieta ruszyła w pieszą wycieczkę po tym, jak nagle zmarła jej matka, rozpadła się rodzina i małżeństwo. Miała wówczas zaledwie 22 lata. Strayed pokonała sama ponad tysiąc mil.

d446bz6

Witherspoon zainteresowała się powieścią jeszcze przed jej publikacją. Zanim książka trafiła na półki, aktorka miała już prawa do jej sfilmowania.

W obrazie grają także Laura Dern, Michiel Huisman, W. Earl Brown, Gaby Hoffman i Kevin Rankin oraz Keene McRae.

Scenariusz napisał Nick Hornby, a reżyserią zajął się Jean-Marc Vallée ("Witaj w klubie").

Do polskich kin dzieło trafi 20 marca.

d446bz6

Na soundtracku znajdą się ponadto utwory takich wykonawców jak Simon & Garfunkel, Leonard Cohen i Bruce Springsteen. Płyta ukaże się 10 listopada.

W skład duetu First Aid Kit wchodzą Klara i Johanna Söderberg. Szwedzka grupa folkowa zadebiutowała w 2010 roku płytą "The Big Black & The Blue". W styczniu 2012 roku ukazał się ich drugi album, "The Lion's Roar", a w czerwcu tego roku trzeci longplay, "Stay Gold".

d446bz6

Podziel się opinią

Share

d446bz6

d446bz6