Trwa ładowanie...

Freddy Krueger powraca w filmie ''Koszmar z ulicy Wiązów''

Freddy Krueger powraca w filmie Koszmar z ulicy Wiązów. Od 16 lipca w kinach zobaczymy remake filmowej wersji z 1984 roku, gdzie grupa nastolatków jest prześladowana przez Freddy’ego Kruegera - potwornie oszpeconego zabójcę, który poluje na swoje ofiary podczas snu. Dopóki młodzi ludzie nie śpią, mogą się wzajemnie chronić. Gdy zasną – nie ma dla nich ratunku.

Freddy Krueger powraca w filmie ''Koszmar z ulicy Wiązów''Źródło: Warner Bros. Entertainment Polska
d4n1nvg
d4n1nvg

Tym razem charakterystyczne elementu stroju Freddy’ego, czyli kapelusz typu fedora, sweter w czerwono-zielone paski oraz rękawiczki z czterema ostrzami zamiast palców, przywdziewa nominowany do Oscara Jackie Earle Haley (Małe dzieci, Watchmen: Strażnicy).

Film jest debiutem wielokrotnie nagradzanego reżysera teledysków i reklam Samuela Bayera („Smells Like Teen Spirit" Nirvany, „Boulevard of Broken Dreams" Green Day).

W rolach terroryzowanych przez przerażającego Freddy'ego Kruegera nastolatków plejada aktorów i aktorek młodego pokolenia: Kyle Gallner (Udręczeni), Katie Cassidy (Uprowadzona, serial telewizyjny Nie z tego świata)
, Rooney Mara (Ulice strachu: Krwawa Mary), Thomas Dekker (Terminator: Kroniki Sary Connor), Kellan Lutz (Zmierz, Saga „Zmierzch": Księżyc w nowiu). W rolach drugoplanowych: doświadczony Clancy Brown (Skazani na Shawshank, Nieśmiertelny), a także Connie Britton (Światła stadionów).

Zobacz polski zwiastun "Koszmaru z ulicy Wiązów":

Nowa wersja Koszmaru z ulicy Wiązów oparta jest na wątkach i postaciach pochodzących z popularnego horroru Wesa Cravena z 1984 roku. Film ten odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej nowatorskich i najdłużej utrzymujących się na ekranach horrorów, który doczekał się siedmiu kolejnych części. Teraz, po 25 latach, do kin wchodzi współczesna interpretacja historii Freddy'ego Kruegera.

d4n1nvg

Koszmar z ulicy Wiązów w reżyserii Samuela Bayera powstał na podstawie scenariusza Wesleya Stricka (Przylądek strachu, Wilk) i Erica Heisserera. Producentem filmu jest studio Platinum Dunes Michaela Baya, Andrew Froma i Brada Fullera, które z powodzeniem stworzyło remake'i kilku innych horrorów, m.in. Piątek trzynastego, Teksańska masakra piłą mechaniczną i Amityville.

Rolę producentów wykonawczych pełnią Bob Shaye, Michael Lynne oraz Mike Drake (Numer 23, Jak ugryźć 10 milionów), współproducentem jest zaś John Rickard.

W skład ekipy filmowej wchodzą: operator zdjęć Jeff Cutter (Gang z boiska, Sierota), kierownik produkcji Patrick Lumb (Walkiria, Omen), montażysta Glen Scantlebury (Transformers, Teksańska masakra piłą mechaniczną), projektantka kostiumów Mari-An Ceo (Piątek trzynastego, Teksańska masakra piłą mechaniczną: Początek), kierownik produkcji efektów wizualnych Sean Faden (Amityville), charakteryzator Andrew Clement (Star Trek, Projekt: Monster) oraz kierownik produkcji efektów specjalnych John Milinac (Piątek trzynastego, Amityville).

Zobacz oficjalną stronę filmu - www.koszmarzulicywiazow-film.pl

d4n1nvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n1nvg