Trwa ładowanie...
festiwal filmowy
25-07-2014 12:54

''Frontem do widza'' - Międzynarodowe warsztaty na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni

''Frontem do widza'' - Międzynarodowe warsztaty na 39. Festiwalu Filmowym w GdyniŹródło: mat. promocyjne
d4dqk3h
d4dqk3h

Sekcja Młodych Producentów KIPA, 39. Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Creative Europe Desk Polska zapraszają do udziału w bezpłatnych międzynarodowych warsztatach FRONTEM DO WIDZA, które odbędą się w Gdyni w dniach 16 – 17 września 2014 roku.

- Warsztaty mają skupić uwagę producentów i twórców na tym najważniejszym aspekcie każdej produkcji – na odbiorcy – mówi Joanna Szymańska, koordynatorka warsztatów. - Często w fazie developmentu nie zwracamy uwagi na to, co czeka nas na końcu tego procesu, czyli na konfrontację z widownią. Celem naszego spotkania jest uświadomienie twórcom, że o widzu powinniśmy pamiętać już od pierwszego momentu pracy nad filmem. Służyć temu będą spotkania z Lucy Scher, ekspertką w dziedzinie rozwoju scenariusza oraz wykład i warsztaty z Mathiasem Noschisem i Janem Naszewskim – specjalistami od promowania i marketingu projektów filmowych.

Program wydarzenia składa się z dwóch części – otwartych wykładów oraz dwóch zamkniętych sesji warsztatowych, w czasie których ich uczestnicy pracować będą mogli nad zgłoszonymi wcześniej projektami. Do udziału w sesjach warsztatowych zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły składające się z producenta i scenarzysty, pracujących nad rozwojem filmu pełnometrażowego z potencjałem międzynarodowej koprodukcji. Preferowane będą filmy fabularne, ale organizatorzy zachęcają do zgłaszania także pełnometrażowych projektów filmów animowanych i dokumentalnych. Scenariusz filmu powinien mieć formę co najmniej pierwszego draftu. Wymagane jest doświadczenie w produkcji filmowej oraz znajomość języka angielskiego, gdyż to w tym języku prowadzone będą spotkania z ekspertami.

Do udziału w sesjach warsztatowych wybranych zostanie sześć projektów. Uczestnikom sesji warsztatowych organizatorzy zapewniają nocleg na czas wydarzenia oraz akredytację na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Formularze zgłoszeniowe, szczegółowy opis warsztatów oraz biogramy wykładowców znaleźć można na stronach organizatorów:
www.audiowizualni.pl
www.kreatywna-europa.eu/media/

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 11 sierpnia 2014 roku.

d4dqk3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dqk3h