Trwa ładowanie...

"Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej robi międzynarodową karierę. Film sprzedano już do ośmiu krajów

Film "Fuga" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej ("Córki dancingu") został sprzedany do ośmiu krajów. Zobaczą go m.in. w Kanadzie i Chinach.


W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej robi międzynarodową karierę. Film sprzedano już do ośmiu krajówŹródło: Materiały prasowe, fot: Krzysztof Wiktor
d1gxuks
d1gxuks

Obraz, który właśnie zaprezentowano na festiwalu w Karlowych Varach, będzie rozpowszechniany w Szwajcarii, Danii, Norwegii, Szwecji, Czech, Litwie, Kanadzie i Chinach.

- To opowieść o kobiecie, która nagle straciła pamięć - przybliża fabułę Smoczyńska na łach "Variety". - Nie wiedziała w jaki sposób znalazła się w miejscu, w jakim się ocknęła, ani nawet kim jest. Dopiero po jakimś czasie odkryła, że aby się tego dowiedzieć, musi skonfrontować się z przeszłością.

W głównej roli wystąpiła Gabriela Muskała, która jest również autorką scenariusza. Historię zainspirowały prawdziwe wydarzenia - przypadki osób cierpiących na specyficzny rodzaj amnezji zwany fugą dysocjacyjną.

ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Smoczyńska o swoich inspiracjach

Na ekranie zobaczymy też takich aktorów jak Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Małgorzata Buczkowska i Zbigniew Waleryś. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski. Polska premiera w październiku.

d1gxuks

Niedawno Agnieszka Smoczyńska znalazła się na sporządzonej przez magazyn "Variety" liście 10 najzdolniejszych europejskich reżyserek, których kariery trzeba obserwować.

Polska reżyserka zdobyła rozgłos w 2015 r., kiedy na festiwalu w Gdyni pokazano jej debiut - "Córki dancingu". Film zdobył Nagrodę Specjalę Jury na Sundance, trafił do kin m.in. w USA, a ekskluzywną edycję Blu-ray wydało The Criterion Collection, czołowy dystrybutor na rynku kina domowego.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1gxuks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gxuks