WP

"Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej robi międzynarodową karierę. Film sprzedano już do ośmiu krajów

Film "Fuga" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej ("Córki dancingu") został sprzedany do ośmiu krajów. Zobaczą go m.in. w Kanadzie i Chinach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszytko wskazuje na to, że "Fuga" to kolejny międzynarodowy sukces Agnieszki Smoczyńskiej
Wszytko wskazuje na to, że "Fuga" to kolejny międzynarodowy sukces Agnieszki Smoczyńskiej (Materiały prasowe, Fot: Krzysztof Wiktor)
WP

Obraz, który właśnie zaprezentowano na festiwalu w Karlowych Varach, będzie rozpowszechniany w Szwajcarii, Danii, Norwegii, Szwecji, Czech, Litwie, Kanadzie i Chinach.

- To opowieść o kobiecie, która nagle straciła pamięć - przybliża fabułę Smoczyńska na łach "Variety". - Nie wiedziała w jaki sposób znalazła się w miejscu, w jakim się ocknęła, ani nawet kim jest. Dopiero po jakimś czasie odkryła, że aby się tego dowiedzieć, musi skonfrontować się z przeszłością.

WP

W głównej roli wystąpiła Gabriela Muskała, która jest również autorką scenariusza. Historię zainspirowały prawdziwe wydarzenia - przypadki osób cierpiących na specyficzny rodzaj amnezji zwany fugą dysocjacyjną.

ZOBACZ TEŻ: Agnieszka Smoczyńska o swoich inspiracjach

Na ekranie zobaczymy też takich aktorów jak Łukasz Simlat, Dorota Kolak, Małgorzata Buczkowska i Zbigniew Waleryś. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski. Polska premiera w październiku.

WP

Niedawno Agnieszka Smoczyńska znalazła się na sporządzonej przez magazyn "Variety" liście 10 najzdolniejszych europejskich reżyserek, których kariery trzeba obserwować.

Polska reżyserka zdobyła rozgłos w 2015 r., kiedy na festiwalu w Gdyni pokazano jej debiut - "Córki dancingu". Film zdobył Nagrodę Specjalę Jury na Sundance, trafił do kin m.in. w USA, a ekskluzywną edycję Blu-ray wydało The Criterion Collection, czołowy dystrybutor na rynku kina domowego.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP