Trwa ładowanie...
Aktualności

"Córki dancingu": film Agnieszki Smoczyńskiej trafi do amerykańskich kin [PLAKAT]

Triumfalny pochód „Córek dancingu” trwa w najlepsze. Surrealistyczny musical Agnieszki Smoczyńskiej (Złote Lwy dla najlepszego debiutu reżyserskiego 2015), który zdobył m.in. nagrodę na zeszłorocznym Sundance, trafi do amerykańskich kin na początku lutego tego roku. W sieci zadebiutował właśnie oficjalny plakat do filmu.
Share
Marta Mazurek, Kinga Preis i Michalina Olszańska
Marta Mazurek, Kinga Preis i Michalina OlszańskaŹródło: Materiały prasowe
d3mhv2w

Dystrybucją "Córek dancingu" zajmie się Janus Films, kultowa firma założona w 1956 roku, dzięki której amerykańska widownia poznała dzieła takich mistrzów europejskiego kina jak Michelangelo Antonioni, Ingmar Bergman, Federico Fellini, Akira Kurosawa czy Andrzej Wajda.

*– Od Oscara dla "Idy" jest to największy sukces prestiżowy dla polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych *– tak skomentował to wydarzenie Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Córki dancingu” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem na całym świecie. Recenzenci zwracali uwagę na oryginalność filmu i bezkompromisowość warstwy wizualnej.

d3mhv2w

*- Kinga Preis śpiewająca Donnę Summer i Zauchę, roztańczone sceny grupowe, makabra, PRL-owski kicz i muzyka sióstr Wrońskich z Ballad i Romansów. Smoczyńska nie bierze jeńców. W swoim pełnometrażowym debiucie z dezynwolturą łączy surrealizm z kampowym kinem Johna Watersa. „Córki dancingu” odważnie przekraczają granice gatunków, konwencji i dobrego smaku, miksując niedorzeczną komedię z filmową baśnią, horrorem i musicalem *– pisał Grzegorz Kłos z WP.

O czym są „Córki dancingu”?

Na brzeg Wisły wychodzą dwie młode syreny. Rzucają się w wir namiętności i nocnego życia Warszawy lat 80., lecz ich prawdziwa natura nie pozwala o sobie zapomnieć.

d3mhv2w

Podziel się opinią

Share
d3mhv2w
d3mhv2w