Trwa ładowanie...
02-01-2017 11:09

"Córki dancingu": film Agnieszki Smoczyńskiej trafi do amerykańskich kin [PLAKAT]

Triumfalny pochód „Córek dancingu” trwa w najlepsze. Surrealistyczny musical Agnieszki Smoczyńskiej (Złote Lwy dla najlepszego debiutu reżyserskiego 2015), który zdobył m.in. nagrodę na zeszłorocznym Sundance, trafi do amerykańskich kin na początku lutego tego roku. W sieci zadebiutował właśnie oficjalny plakat do filmu.

"Córki dancingu": film Agnieszki Smoczyńskiej trafi do amerykańskich kin [PLAKAT]Źródło: Materiały prasowe
d4ijr4w
d4ijr4w

Dystrybucją "Córek dancingu" zajmie się Janus Films, kultowa firma założona w 1956 roku, dzięki której amerykańska widownia poznała dzieła takich mistrzów europejskiego kina jak Michelangelo Antonioni, Ingmar Bergman, Federico Fellini, Akira Kurosawa czy Andrzej Wajda.

*– Od Oscara dla "Idy" jest to największy sukces prestiżowy dla polskiego filmu w Stanach Zjednoczonych *– tak skomentował to wydarzenie Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Córki dancingu” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem na całym świecie. Recenzenci zwracali uwagę na oryginalność filmu i bezkompromisowość warstwy wizualnej.

d4ijr4w

*- Kinga Preis śpiewająca Donnę Summer i Zauchę, roztańczone sceny grupowe, makabra, PRL-owski kicz i muzyka sióstr Wrońskich z Ballad i Romansów. Smoczyńska nie bierze jeńców. W swoim pełnometrażowym debiucie z dezynwolturą łączy surrealizm z kampowym kinem Johna Watersa. „Córki dancingu” odważnie przekraczają granice gatunków, konwencji i dobrego smaku, miksując niedorzeczną komedię z filmową baśnią, horrorem i musicalem *– pisał Grzegorz Kłos z WP.

O czym są „Córki dancingu”?

Na brzeg Wisły wychodzą dwie młode syreny. Rzucają się w wir namiętności i nocnego życia Warszawy lat 80., lecz ich prawdziwa natura nie pozwala o sobie zapomnieć.

d4ijr4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ijr4w