Trwa ładowanie...

Gąsowski swingującym aligatorem, czyli "Księżniczka i żaba"

Share
Gąsowski swingującym aligatorem, czyli "Księżniczka i żaba"Źródło: Disney
d1m1wcp

Gdy księżniczka pocałuje żabę, zamieni się ona w wymarzonego księcia. Tak przynajmniej być powinno – wszyscy znamy tę historię. Ale co się stanie, gdy dziewczyna pocałuje żabę, a rezultat tego czynu będzie… hm… trochę inny? Jaki, dowiemy się 15 stycznia, gdy na ekranach polskich kin pojawi się najnowsza animacja ze studia Disneya – „Księżniczka i żaba”.

Producent filmu John Lasseter, słynny współtwórca sukcesów Pixara, zapowiadał film jako powrót do wielkiej tradycji disnejowskiej – jest to bowiem pierwsza produkcja od czasu „Rogatego rancza” (2004) zrealizowana techniką ręcznej animacji. – To bajka dla widzów w każdym wieku, jednak ze świeżymi, zaskakującymi elementami. A poza tym mamy tu przygodę, komedię i muzykę, a także rodzaj gorącej uczuciowości, który zawsze wyróżniał produkcje Disneya – mówił Lasseter. Opowieść umiejscowiono w malowniczej scenerii Nowego Orleanu.

Film obejrzymy w polskiej wersji językowej. Główną bohaterkę, Tianę, zagrała Karolina Trębacz, która tą rolą debiutuje w dubbingu. Aktorka zwierza się: – W Łodzi grałam w spektaklu „My Fair Lady”. Tam spotkałam Wojtka Paszkowskiego – reżysera polskiej wersji językowej filmu „Księżniczka i żaba”. Zaprosił mnie do udziału w castingu.

d1m1wcp

Pojechałam zatem do Warszawy nagrać kilka piosenek i dialogów. Nie przypuszczałam, że wygram! Cieszyłam się, że mam szansę spróbować czegoś nowego, bo nigdy nie dubbingowałam filmu. Kiedy się okazało, że wygrałam, oszalałam z radości. Tiana to młoda, atrakcyjna Afroamerykanka, ambitna i zdeterminowana. Tak o swojej bohaterce mówi Karolina Trębacz: – Księżniczka Tiana to dziewczyna, która ciężko pracowała już w dzieciństwie. Ma jeden cel – chce założyć restaurację i spełnić w ten sposób marzenie swego zmarłego ojca. Jest bardzo pozytywną postacią – ciepłą, dobrą, ale twardo stąpającą po ziemi.

Zobacz także:

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) ** Można ją polubić za to, że jest zwyczajna, miła, życzliwa. Animator Mark Henn z Disneya zwracał uwagę, że główne kobiece postaci z filmów tej wytwórni przez lata przeszły znaczącą ewolucję; obdarzano je coraz większą wolą działania i rozbudowanymi motywacjami. Tak jest i w tym przypadku. – Królewna Śnieżka była po prostu „księżniczką, której grozi
niebezpieczeństwo”, Tianę zaś można nie tylko pokochać, ale i zrozumieć, ma przecież własne ambitne dążenia. I wielki wdzięk – tłumaczył.

d1m1wcp

W filmie usłyszymy także głos Piotra Gąsowskiego, który wciela się w aligatora Louisa. Tak o tym mówi: – Bardzo sobie cenię pracę przy dubbingu i z wielką radością przychodzę do studia, żałuję tylko, że zdarza się to tak rzadko. Podczas castingu do roli Louisa ważna była umiejętność śpiewania w stylu swingującym. Zdecydowaną większość głosów w wersji oryginalnej filmu podkładali czarnoskórzy aktorzy, ale wiadomo – w Polsce nie ma wystarczającej liczby afro-Polaków, dlatego ciekawi mnie bardzo, jaki będzie efekt końcowy!

Louis to czarujący aligator, którego największą radością są jazzowe rytmy, a jego życiową pasją jest gra na trąbce. Choć jest pełen kompleksów i neuroz, dzięki muzyce najpełniej wyraża siebie. Piotr Gąsowski nie ukrywa, że polubił Louisa: – Mój bohater jest grubszy ode mnie. Gdy przyszedłem na casting, wszyscy mówili: Kurczę, schudłeś! Rzeczywiście zrzuciłem parę kilogramów, a Louis jest największą postacią w filmie, lecz łagodną jak baranek. Boi się pająków, skrzypiącej gałązki, ale próbuje to ukryć. Ponadto bardzo fajnie śpiewa i jest prawdziwym jazzowym nowoorleańskim trębaczem.

Lata 20. XX wieku. Tętniący rytmami jazzu Nowy Orlean. Rozsądna dziewczyna, której nie w głowie amory – Tiana, oraz lekkoduch i wielbiciel jazzu Naveen, książę z dalekiej Maldonii, wpadną w wir niezwykłych, magicznych wydarzeń sprowokowanych przez demonicznego doktora Faciliera…

„Księżniczka i żaba” w kinach od 15 stycznia.

Zobacz także:

d1m1wcp

**[

ALKOHOLOWE WYBRYKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/szokujace-wybryki-pijanych-gwiazd-6025285188666497g ) [

HISTORYCZNE NIEWYPAŁY ]( http://film.wp.pl/finansowe-klapy-filmowe-6025284952892545g ) [

NIEROZBIERALNE POLSKIE AKTORKI ]( http://film.wp.pl/nierozbieralne-polskie-aktorki-6025284635869825g ) [

SZOKUJĄCE ZAROBKI DZIECIĘCYCH GWIAZD ]( http://aleseriale.pl/gid,5162,img,204006,fototemat.html ) **

d1m1wcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m1wcp
d1m1wcp