Trwa ładowanie...
legalna kultura
08-08-2016 16:17

Gwiazda "Epoki Lodowcowej" w spocie Legalnej Kultury

Gwiazda "Epoki Lodowcowej" w spocie Legalnej KulturyŹródło: getty
d3ahkbq
d3ahkbq

Amerykańska wytwórnia Twentieth Century Fox Animation doceniła działania Legalnej Kultury na rzecz korzystania z legalnych źródeł. Hollywoodzki producent filmu *"Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie", zrobił wyjątek i udzielił nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku bohatera serii - leniwca Sida. Spot „w czerni kina” z jego udziałem można zobaczyć w polskich kinach przed seansami filmu.*

W trwającym 16 sekund spocie Sid głosem Cezarego Pazury zachęca widzów do wspólnego ratowania świata. Autorem spotu jest prof. Piotr Welk, prowadzący Pracownię Multimediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Spot do najnowszej części "Epoki lodowcowej" jest już czwartą animacją stworzoną przez Piotra Welka dla Legalnej Kultury. Wcześniejsze krótkie filmy jego autorstwa towarzyszyły seansom "Planety Singli" (link tu), "Batman vs Superman" (link tu) oraz "Kung Fu Panda 3" (link tu).

d3ahkbq

- Animowane spoty to rozwinięcie naszej kampanii „W czerni kina” emitowanej na wielkim ekranie od 2014 roku. W jej ramach wspierający nas artyści dziękują widzom za korzystanie z legalnych źródeł kultury. Sięgnęliśmy po animację szukając formuły, która okaże się atrakcyjna szczególnie dla młodych widzów i w przystępny, zabawny sposób przekaże im ideę bycia fair wobec twórców - mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. - Cieszy nas, że nasza praca na rzecz idei legalności została doceniona w Hollywood, a sama animacja okazała się na tyle interesująca, że otrzymaliśmy od Twentieth Century Fox Animation bezprecedensową, nieodpłatną zgodę na wykorzystanie wizerunku bohatera "Epoki lodowcowej" w kampanii społecznej. Nie udałoby się to bez wsparcia polskiego dystrybutora filmu, firmy Imperial Cinepix.

Pierwsze spoty "W czerni kina" pojawiły się przed seansami polskich filmów w 2014 roku. Dotychczas w nagraniu spotów wzięło udział ponad 100 artystów, w tym m.in. Krystyna Janda, Danuta Stenka, Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Marcin Dorociński, Tomasz Karolak, Agata Kulesza, Małgorzata Kożuchowska, Anna Dereszowska, Kinga Preis, Jerzy i Maciej Stuhrowie, Robert Więckiewicz, Borys Szyc, Agnieszka Dygant, Stanisława Celińska, Piotr Metz, Bartłomiej Topa, Bogusław Linda, Tomasz Kot, Andrzej Chyra, Sonia Bohosiewicz. Wszyscy twórcy zaangażowali się w nagranie spotów „W czerni kina” pro bono.

d3ahkbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ahkbq