Trwa ładowanie...

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie": Scena pocałunku usunięta z filmu

Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" robi na świecie furorę, ale nie obywa się bez kontrowersji. Po akcji w Chinach z usunięciem z plakatu jednej postaci teraz ocenzurowano scenę pocałunku dwóch postaci tej samej płci. Nie zobaczą jej widzowie z Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Share
"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie": Scena pocałunku usunięta z filmu
Źródło: Materiały prasowe
d4mgqnt

"Gwiezdne wojny: Skywalker: Odrodzenie" kręcą bardzo dobre wyniki finansowe, również w Azji. Jednak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich postanowiono wyciąć jedną ze scen. Widzowie nie zobaczyli momentu pocałunku postaci tej samej płci pod koniec filmu. Doniesienia od arabskich widzów potwierdził "The Hollywood Reporter".

Przypuszcza się, że nie tylko w ZEA ocenzurowano film. Disney na razie nie odniósł się do sprawy, choć oburzenie internautów stale rośnie.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy w jednym z krajów Bliskiego Wschodu cenzuruje się film. W Arabii Saudyjskiej z filmu Czarna Pantera wycięto pocałunek między Chadwickiem Bosemanem a Lupitą Nyong'o. Dodatkowo w Chinach usunięto z plakatu "Gwiezdnych wojen" postać czarnoskórego Finna, którego gra John Boyega.

d4mgqnt

Podziel się opinią

Share
d4mgqnt
d4mgqnt