Trwa ładowanie...
gwiezdne wojny
20-12-2019 13:42

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie": Scena pocałunku usunięta z filmu

Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" robi na świecie furorę, ale nie obywa się bez kontrowersji. Po akcji w Chinach z usunięciem z plakatu jednej postaci teraz ocenzurowano scenę pocałunku dwóch postaci tej samej płci. Nie zobaczą jej widzowie z Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie": Scena pocałunku usunięta z filmuŹródło: Materiały prasowe
d1efkxa
d1efkxa

"Gwiezdne wojny: Skywalker: Odrodzenie" kręcą bardzo dobre wyniki finansowe, również w Azji. Jednak w Zjednoczonych Emiratach Arabskich postanowiono wyciąć jedną ze scen. Widzowie nie zobaczyli momentu pocałunku postaci tej samej płci pod koniec filmu. Doniesienia od arabskich widzów potwierdził "The Hollywood Reporter".

Przypuszcza się, że nie tylko w ZEA ocenzurowano film. Disney na razie nie odniósł się do sprawy, choć oburzenie internautów stale rośnie.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy w jednym z krajów Bliskiego Wschodu cenzuruje się film. W Arabii Saudyjskiej z filmu Czarna Pantera wycięto pocałunek między Chadwickiem Bosemanem a Lupitą Nyong'o. Dodatkowo w Chinach usunięto z plakatu "Gwiezdnych wojen" postać czarnoskórego Finna, którego gra John Boyega.

d1efkxa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1efkxa