Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Box office

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" wielkim rozczarowaniem box office. Pierwsze miejsce nie jest powodem do radości

W drugi weekend w kinach film o młodym Hanie Solo zarobił tylko 29 mln dol. To najgorzej zarabiające "Gwiezdne wojny" od lat.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Alden Ehrenreich i Joonas Suotamo to nowi Han Solo i Chewbacca
Alden Ehrenreich i Joonas Suotamo to nowi Han Solo i ChewbaccaŹródło: Materiały prasowe
d2a79vw

"Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" to opowieść o Hanie Solo i początkach jego przyjaźni z Lando Calrissianem. W rolach głównych występują Alden Ehrenreich i Donald Glover. Joonas Suotamo wciela się w Chewbaccę, a Woody Harrelson gra Becketta, mentora Hana Solo. W filmie występują też Emilia Clarke, Thandie Newton, Paul Bettany oraz Phoebe Waller-Bridge.

Film zarobił w trzy dni 29 mln dol., a cały dochód w USA wynosi teraz 149 mln dol. Dla porównania obraz "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" zarobił 148 mln dol. w ciągu dwóch dni. Światowy dochód "Hana Solo" to teraz 264 mln dol.

Pierwsza nowość weekendu to film "41 dni nadziei" z dochodem 11,5 mln dol. Oparty na faktach obraz opowiada o narzeczonych - Tami Oldham (Shailene Woodley) i Richardzie Sharpie (Sam Caflin), którzy wyruszają w rejs z Tahiti dookoła świata. Niestety, doświadczeni żeglarze trafiają na huragan. Kiedy ocean się uspokaja, a kobieta odzyskuje przytomność, odkrywa, że łódź jest zniszczona, radio i silnik nie działają, a jej narzeczonego i obydwu szalup ratunkowych nie ma.

d2a79vw

Obejrzyj zwiastun "Deadpool 2":

Drugą nowością jest obraz "Upgrade", który zarobił 4,5 mln dol. Bohaterem jest przeciwnik nowoczesnych technologii Grey (Logan Marshall-Green), który godzi się na wszczepienie czipa komputerowego, dzięki któremu zyskuje ponadnaturalne możliwości. To jedyny sposób by zemścić się na zabójcach jego bliskich.

Na 9. pozycji znalazła się komedia "Action Point". Znany z serii "Jackass" Johnny Knoxville występuje jako D.C. właściciel parku rozrywki Action Point w którym nic nie działa jak należy. Gdy do mężczyzny przyjedzie córka (Eleanor Worthington-Cox) ten będzie musiał bardzo się wysilić by nie stracić jednocześnie rodziny i klientów parku. Film zarobił w trzy dni 2,3 mln dol.

d2a79vw

Oto top 10:
1. "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" - 29,3 mln dolarów
2. "Deadpool 2" - 22,3 mln dolarów
3. "41 dni nadziei" - 11,5 mln dolarów
4. "Avengers: Wojna bez granic" - 10,4 mln dolarów
5. "Pozycja obowiązkowa" - 9,5 mln dolarów
6. "Upgrade" - 4,5 mln dolarów
7. "Life of the Party" - 3,5 mln dolarów
8. "Breaking In" - 2,8 mln dolarów
9. "Action Point" - 2,3 mln dolarów
10. "I że ci nie odpuszczę" - 2 mln dolarów

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2a79vw

Podziel się opinią

Share
d2a79vw
d2a79vw