Trwa ładowanie...
d43jy2x

Hayao Miyazaki wraca z emerytury. Reżyser chce nakręcić nowy film

Hayao Miyazaki nie wytrzymał za długo na reżyserskiej emeryturze. Legendarny twórca anime po trzech latach od zakończenia filmowej kariery postanawia powrócić z nową produkcją. W rozmowie z japońską stacją telewizyjną Hayao Miyazaki zdradził, że przymierza się do nakręcenia pełnometrażowego obrazu kinowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hayao Miyazaki
Hayao Miyazaki (East News)
d43jy2x

Wielka gratka dla fanów anime. Prawdziwy guru tego gatunku – Hayao Miyazaki – zapowiada powrót z emerytury. Japoński reżyser podobno ma w planach rozpoczęcie prac nad nowym pełnometrażowym filmem.

Miyazaki o wskrzeszeniu swojej kariery powiedział w programie wyemitowanym przez japońską stację NHK. Materiał zawierał informację o ukończeniu przez reżysera krótkometrażowej animacji „Kemushi no Boro” przygotowanej specjalnie dla muzeum w Tokio. Miyazaki przyznał, że ponownie obudziła się w nim chęć tworzenia i ma on zamiar on nakręcić zupełnie nowe pełnometrażowe anime.

Jak na razie nieznane są szczegóły odnośnie planowanego filmu. Najnowszy obraz Miyazakiego pojawi się w kinach najwcześniej w 2021 roku.

d43jy2x

Hayao Miyazaki to legenda anime. Do jego największych dzieł zalicza się m.in. „Księżniczkę Mononoke”, „Ruchomy zamek Hauru” oraz nagrodzony Oscarem „Spirited Away: W krainie Bogów”. Miyazaki przeszedł na emeryturę w roku 2013 po premierze swojego ostatniego dzieła – „Zrywa się wiatr”.

d43jy2x

Podziel się opinią

Share
d43jy2x
d43jy2x