Trwa ładowanie...
party girl
14-05-2015 17:06

Hipnotyczna ''Party Girl'': posłuchaj piosenki, od której nie będziesz mógł się uwolnić

Hipnotyczna ''Party Girl'': posłuchaj piosenki, od której nie będziesz mógł się uwolnićŹródło: Gutek Film
d2x0q1p
d2x0q1p

"Party Girl” nie tylko wzbudza dyskusje, ale również zapada w pamięć hipnotyzującą ścieżką dźwiękową. Tytułowa piosenka, która zainspirowała reżyserów, to dzieło kanadyjskiej piosenkarki i kompozytorki, o chrapliwym, niskim głosie, Michelle Gurevich, znanej pod pseudonimem Chinawoman. Z pochodzenia Rosjanka, mówiąca płynnie po rosyjsku, urodzona i wychowana w Toronto. Jej ojciec był inżynierem w sowieckim Leningradzie, a matka solistką radzieckiego baletu. Zanim oddała się karierze muzycznej przez 10 lat pracowała w branży filmowej jako montażystka. Od kilku lat mieszka i tworzy w Berlinie.

Utwór „Party Girl” pochodzi z jej debiutanckiego albumu pod tym samym tytułem (2007). W 2010 wydała „Show Me The Face” – oba nagrała we własnej sypialni i wyprodukowała własnym sumptem. Krytycy porównują jej niski głos do Tanity Tikaram, a jej balladową muzykę do twórczości Leonarda Cohena, Nico, Marca Almonda, a nawet Ałly Pugaczowej, na której piosenkach się wychowała. Jej najnowszy album to wydany w 2014 „Let’s Part in Style”.

"Party Girl" by Chinawoman:

* OPIS FILMU*
„Party Girl” to jeden z najciekawszych francuskich debiutów ostatnich lat, pokazany w ramach zeszłorocznego festiwalu filmowego w Cannes na otwarcie sekcji Un Certain Regard. Film otrzymał nagrodę festiwalu za najlepszy debiut – Złotą Kamerę.

d2x0q1p

Angelique daleko do stereotypowego wizerunku pani w średnim wieku. Jest najstarsza z grupy pracujących w nocnym barze kobiet. Nie zwalnia tempa życia, wciąż lubi się bawić i świetnie czuje się w towarzystwie mężczyzn. Choć czasy się zmieniają i w lokalu zaczyna ubywać gości, uczucia stałego klienta Angelique, Michaela, są niezmienne. Od lat bez pamięci w niej zakochany, któregoś dnia nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Przed Angelique pojawia się szansa na ustatkowanie się. Czy z niej skorzysta?

Utrzymany w stylu filmów Johna Cassavetesa, realistyczny portret silnej i wolnej kobiety, która wybrała życie poza granicami obyczajów i zasad tradycyjnego społeczeństwa. Film inspirowany prawdziwą „party girl” – matką jednego z reżyserów, która w filmie gra samą siebie.

*Zobacz zwiastun "Party Girl":*

*"Party Girl" w kinach od 15 maja 2015*

d2x0q1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x0q1p