Trwa ładowanie...
d43yzkr

Historia o św. Maksymilianie Kolbe nareszcie w Polsce. "Dwie korony" od piątku w kinach

Film, który został wyświetlony w Watykanie, Cannes i na Manhattanie wchodzi na ekrany kin w Polsce. "Dwie korony" w reżyserii Michała Kondrata to, fabularyzowany dokument to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia świętego Maksymiliana Kolbe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Woronowicz jako św. Maksymilian Kolbe
Adam Woronowicz jako św. Maksymilian Kolbe (Materiały prasowe)
d43yzkr

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

Zobacz zwiastun filmu "Dwie korony":

d43yzkr

W filmie oprócz odtwórcy św. Maksymiliana Kolbe - Adama Woronowicza występują także Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Paweł Deląg, Artur Barciś, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Tadeusz Chudecki, Mateusz Pawłowski i Arkadiusz Janiczek.

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

Premiera filmu 13 pażdziernika

Cannes 2017: dlaczego TVP podała nieprawdę o polskim filmie "Dwie korony"?:

d43yzkr

Podziel się opinią

Share
d43yzkr
d43yzkr