Trwa ładowanie...
Dwie Korony

Historia o św. Maksymilianie Kolbe nareszcie w Polsce. "Dwie korony" od piątku w kinach

Film, który został wyświetlony w Watykanie, Cannes i na Manhattanie wchodzi na ekrany kin w Polsce. "Dwie korony" w reżyserii Michała Kondrata to, fabularyzowany dokument to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia świętego Maksymiliana Kolbe.

Share
Historia o św. Maksymilianie Kolbe nareszcie w Polsce. "Dwie korony" od piątku w kinach
Źródło: Materiały prasowe
dg3zks4

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

Zobacz zwiastun filmu "Dwie korony":

W filmie oprócz odtwórcy św. Maksymiliana Kolbe - Adama Woronowicza występują także Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Paweł Deląg, Artur Barciś, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Tadeusz Chudecki, Mateusz Pawłowski i Arkadiusz Janiczek.

dg3zks4

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

Premiera filmu 13 pażdziernika
Cannes 2017: dlaczego TVP podała nieprawdę o polskim filmie "Dwie korony"?:
dg3zks4

Podziel się opinią

Share
dg3zks4
dg3zks4