Trwa ładowanie...
d2wjunf

Polski film o św. Maksymilianie Kolbe trafił do Watykanu. "Ubolewam, że nikt wcześniej nie zrobił takiego filmu"

W Watykanie odbyła się premiera polskiego filmu "Dwie korony" w reżyserii Michała Kondrata. Fabularyzowany dokument to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia świętego Maksymiliana Kolbe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Woronowicz jako o. Maksymilian Maria Kolbe
Adam Woronowicz jako o. Maksymilian Maria Kolbe (Materiały prasowe)
d2wjunf

Uroczysty pokaz zorganizowano w sali kinowej watykańskiej filmoteki w Palazzo San Carlo za Spiżową Bramą.

W premierze udział wzięła szefowa kancelarii premiera, minister Beata Kempa; obecny był także ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański.

We wprowadzeniu do projekcji reżyser powiedział:

d2wjunf

-Zależało mi na tym, aby świat szerzej poznał postać ojca Maksymiliana Kolbego. Całe jego życie jest gotowym scenariuszem filmowym - podkreślił Kondrat. - Ubolewam, że nikt wcześniej nie podjął się tego zadania.

Cannes 2017: dlaczego TVP podała nieprawdę o polskim filmie "Dwie korony"?

Odtwórca głównej roli Adam Woronowicz powiedział PAP, że wielkim zaszczytem dla niego jest to, że mógł zagrać tak fascynującą postać. - Film przybliża postać świętego także dzięki zawartym w nim świadectwom osób, które go znały - podkreślił aktor.

d2wjunf

Film przedstawia sylwetkę ojca Kolbego - polskiego świętego męczennika, który dobrowolnie zmarł za więźnia w niemieckim obozie zagłady Auschwitz, ale jednocześnie dziennikarza i misjonarza. Prowadził działalność w Japonii, Chinach i Indiach. Ale, jak przypomniano, zaprojektował także pojazd do podróży międzyplanetarnych.

Autorzy filmu podkreślali, że opowiada on o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne; o wizjonerze przekraczającym ludzkie ograniczenia.

W filmie oprócz Woronowicza występują także Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Paweł Deląg, Artur Barciś, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Tadeusz Chudecki, Mateusz Pawłowski i Arkadiusz Janiczek.

d2wjunf

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech.

Materiały prasowe

Kinową premierę filmu w Polsce zapowiedziano na 13 października.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

d2wjunf

Podziel się opinią

Share

d2wjunf

d2wjunf