Trwa ładowanie...
ida
26-02-2015 11:05

''Ida'': Joanna Kulig dumna z Oscara [WIDEO]

''Ida'': Joanna Kulig dumna z Oscara [WIDEO]Źródło: East
d3vumnc
d3vumnc

*"Ida", pierwszy film w historii polskiego kina uhonorowany Oscarem, stał się szansą dla wielu aktorów. Joanna Kulig, znana z wielu mocnych ról, właśnie spełniła swoje marzenia.*

Chyba dla każdego aktora udział w produkcji, która zdobyła tę najważniejszą filmową nagrodę, to spełnienie marzeń. W przypadku Joanny Kulig było to zrządzenie losu, a może nawet przypadek? Zaledwie tydzień przed rozpoczęciem zdjęć do "Idy" jej rola została dopisana do scenariusza. Dziś artystka może, jako jedna z nielicznych polskich aktorek na świecie, powiedzieć: "Tak, film, w którym grałam, otrzymał Oscara".

- To była zabawna sytuacja. Moja rola została dopisana, to było tydzień przed zdjęciami. Paweł zadzwonił do mnie i powiedział: "Bardzo by mi pasowały w filmie piosenki z lat 60. w twoim wykonaniu". Ja mówię, że oczywiście, nie ma problemu. W dwa dni nauczyłam się siedmiu piosenek. Cieszę się, że jestem częścią tego filmu, była to nieduża rola, ale jednak w filmie oscarowym - mówiła aktorka w rozmowie z WP.

Joanna Kulig w filmie "Ida"

d3vumnc

Jak sama mówi, nie wybrała się na galę, bo był to niewielki epizod, ale radość jest ciężka do opisania. Gratulujemy i życzymy kolejnych oscarowych ról, nawet tych, które są dziełem zrządzenia losu, bo przecież właśnie tak spełniają się marzenia.

d3vumnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vumnc