Trwa ładowanie...
ida
28-07-2015 09:51

''Ida'': Paweł Pawlikowski jurorem w Wenecji

''Ida'': Paweł Pawlikowski jurorem w WenecjiŹródło: AFP
d2hvqzt
d2hvqzt

W gronie jurorów konkursu głównego zbliżającego się 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji znalazł się Paweł Pawlikowski.

Twórca uhonorowanej Oscarem "Idy" będzie oceniał filmy razem z takimi sławami kina artystycznego i hollywoodzkimi gwiazdami, jak Alfonso Cuaron (reżyser, twórca m.in. "Grawitacji", przewodniczący jury), Emmanuel Carrere (francuski reżyser i scenarzysta), Nuri Bilge Ceylan (turecki reżyser i scenarzysta), Francesco Munzi (włoski reżyser), Hou Hsiao-hsien (tajwański reżyser), Diane Kruger (niemiecka i hollywoodzka aktorka), Lynne Ramsay (brytyjska reżyserka i scenarzystka) i Elizabeth Banks (amerykańska aktorka i reżyserka).

Drugi istotny konkurs festiwalu - Orizzonti - oceniać będą Jonathan Demme (amerykański reżyser, przewodniczący), Alix Delaporte (francuska reżyserka i scenarzystka), Paz Vega (hiszpańska aktorka), Fruit Chan (filmowiec z Hongkongu) i Anita Caprioli (włoska aktorka).

d2hvqzt

Z kolei prace debiutantów - statuetka im. Luigiego De Laurentiisa - trafią pod obrady jury pod przewodnictwem Saverio Costanzo (włoski reżyser) i w składzie: Roger Garcia (producent z Hongkongu), Natacha Laurent (francuska krytyk kina), Charles Burnett (amerykański reżyser) i Daniela Michel (meksykańska krytyk).

Pełen program festiwalu nie został jeszcze ujawniony - ma to nastąpić wkrótce. Na razie wiadomo, że na otwarcie zaprezentowany zostanie dramat "Everest", a wśród pokazów pozakonkursowych znalazła się premiera "Paktu z diabłem" - najnowszej produkcji z udziałem Johnny'ego Deppa.

Festiwal w Wenecji potrwa od 2 do 12 września.

d2hvqzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvqzt