Trwa ładowanie...
katarzyna figura
12-07-2010 10:35

Intercity Orange Kino Letnie: jedyne mobilne kino na świecie

Intercity Orange Kino Letnie: jedyne mobilne kino na świecieŹródło: orangekinoletnie.wp.pl
d38b0c2
d38b0c2

Pociąg PKP Intercity TLK „Orange Kino Letnie” już od ponad tygodnia kursuje między Gdynią a Zakopanem, gromadząc licznie zgromadzoną widownię. To jedyne mobilne kino na świecie! W specjalnych, wakacyjnych „Wagonach Filmowych” podróżni mogą w oglądać znakomite filmy.

1 lipca rozpoczęło się największe filmowe wydarzenie tego lata - festiwal ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010. Przez całe wakacje do końca sierpnia - w dwóch najbardziej popularnych polskich kurortach – Sopocie i Zakopanem, które tuż po zachodzie słońca zamieniają się w największe w Europie kina plenerowe.

Jednak to nie wszystko! Wielką atrakcją imprezy jest wakacyjny Pociąg PKP Intercity TLK „Orange Kino Letnie” z Wagonami Filmowymi, który przez całe wakacje kursuje między Gdynią a Zakopanem - jedyne mobilne kino na świecie! Otrzymał swoją oficjalną nazwę podczas uroczystych chrzcin, które miały miejsce w Warszawie podczas konferencji prasowej ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010.

Matką chrzestną została Katarzyna Figura, a ojcem chrzestnym - Piotr Siwkiewicz. Aktorzy odegrali efektowny i zabawny performance, nawiązujący do komedii Radosława Piwowarskiego "Pociąg do Hollywood", w której razem zagrali w 1987 roku. Uroczysta ceremonia chrztu pociągu odbyła się z wykorzystaniem klapsa filmowego ORANGE KINO LETNIE SOPOT- ZAKOPANE 2010.

d38b0c2

Pociąg PKP Intercity TLK „Orange Kino Letnie” rusza codziennie (przez cały lipiec i sierpień) z Zakopanego o godzinie 19:38, a z Gdyni o godzinie 19:56. W klimatyzowanych wnętrzach „Wagonów Filmowych’ zainstalowane są dwa ekrany plazmowe o przekątnej 37 cali, 16 głośników i ponad 60 wygodnych foteli, zapewniając podróżnym komfortowe warunki oglądania filmów. Pociąg jedzie m.in. przez Bydgoszcz, Toruń, Łódź, Częstochowę i Kraków. Na seanse w „Wagonach Filmowych’ nie są wymagane bilety wstępu - ważny bilet na przejazd pociągiem jest jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego.

Koszt podróży na całej trasie Gdynia-Zakopane wynosi 70 zł w II klasie, 103 zł w I klasie.

W trakcie podróży wyświetlane są hity kinowe (m.in. „Niania w Nowym Jorku”, „Seks w wielkim mieście, „Sen Kasandry”, „Kumple”, „Dead Proof”, „Miłość, nie przeszkadzać”, „Pulp Fiction”) a także popularne seriale telewizyjne („Teraz albo nigdy” czy „39 i pół”).

d38b0c2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38b0c2