Trwa ładowanie...
dvd
22-03-2010 14:26

"Intrygant" oraz "Ninja zabójca" dostępne na DVD

"Intrygant" oraz "Ninja zabójca" dostępne na DVDŹródło: Galapagos Films
d13rt1j

19 marca na DVD ukazały się dwa filmy - "Intrygant" w reżyserii Stevena Soderbergha oraz produkcja braci Wachowskich pt. „Ninja zabójca”.

„Intrygant” to wyjątkowa czarna komedia inspirowana autentycznymi wydarzeniami ze świata biznesu. Film powstał na podstawie dokumentalnej książki dziennikarza Kurta Eichenwalda opowiadającej o zmowie cenowej w korporacji spożywczej, a wyreżyserował go Steven Soderbergh – jeden z najciekawszych współczesnych reżyserów amerykańskich, który doskonale radzi sobie na planach hollywoodzkich superprodukcji, jak i realizowanych za przysłowiowego „dolara” filmów niezależnych. „Intrygant” ukazuje się w Polsce bezpośrednio na DVD nakładem Galapagos Films.

Mark Whitcare (Matt Damon)
był jednym z najbardziej obiecujących managerów w korporacji Archer Daniels Midland (AMD), a mimo to pewnej listopadowej nocy 1992 roku zdradził agentowi FBI Brianowi Shepardowi (Scott Bakula), że on i jego przełożeni regularnie spotykają się z przedstawicielami konkurencyjnych firm by ustalać wysokość cen swoich produktów i nie pozwolić im spaść poniżej pewnego określonego poziomu.

d13rt1j

Ponieważ takie działanie jest zmową cenową zakazaną przez prawo, decyzja o rozpoczęciu śledztwa zostaje podjęta natychmiast, a Mark Whitcare ochoczo zgadza się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że manager w tajemnicy przed innymi sam zgromadził setki godzin materiałów audio i wideo obciążających jego przełożonych, sam też pomaga agentom FBI w zakładaniu podsłuchów na odbywających się na całym świecie spotkaniach biznesowych z udziałem przedstawicieli AMD. Jego zaangażowanie zostaje docenione przez przedstawicieli prawa, którzy w uznaniu jego zasług załatwiają Whitcare’owi status świadka chronionego.

Z czasem jednak okazuje się, że manager prowadzi podwójną grę i wykorzystuje prowadzone śledztwo do własnych celów...

Wydanie DVD filmu „Intrygant” z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej sklepach pojawi się 19. marca 2010 r. Dodatki specjalne to sceny niewykorzystane w filmie.

„Ninja zabójca” to brawurowo zrealizowany film akcji wyreżyserowany przez Jamesa McTeigue’a (V jak Vendetta, Inwazja) i wyprodukowany przez braci Wachowskich, twórców kultowego „Matrixa”. Obraz, w którym główną rolę zagrał koreański gwiazdor Rain, w Polsce ukazuje się bezpośrednio na płytach Blu-Ray i DVD nakładem Galapagos Films.

d13rt1j

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) ** Raizo (Rain) jest jednym z najgroźniejszych i najskuteczniejszych zabójców ninja. Osierocony w dzieciństwie Raizo jako dziecko zabrany został z ulicy przez Klan Ozu, tajemniczą organizację specjalizującą się w trenowaniu niebezpiecznych zabójców. Przez lata Raizo był oddany klanowi, w istnienie którego nikt tak naprawdę nie wierzy i wszyscy traktują go jako legendę. Kiedy jednak
jego najlepszy przyjaciel zostaje bezlitośnie zamordowany przez Klan, Raizo decyduje się na ucieczkę. Znika i w ukryciu zaczyna przygotowywać zemstę...

d13rt1j

„Ninja zabójca” to nowe dzieło Jamesa McTeigue’a – cenionego filmowca, który jako samodzielny reżyser zadebiutował w 2005 roku przenosząc na duży ekran głośną powieść graficzna „V jak Vendetta” autorstwa Alana Moore’a i Davida Lloyda. Jego produkcji podjęli się bracia Andy i Larry Wachowski oraz Joel Silver, trio odpowiedzialne za realizację kultowej trylogii „Matrix”.

W roli głównej w „Ninja zabójca” wystąpił Rain – koreański megagwiazdor, który od kilku lat cieszy się olbrzymią popularnością również w Stanach Zjednoczonych. W pozostałych rolach w filmie wystąpili znana z „Piratów z Karaibów” Naomie Harris, gwiazda „Szybkich i wściekłych” oraz „Śmierć nadejdzie jutro” Rick Yune a także legendarny japoński aktor i mistrz wschodnich sztuk wali Sho Kosugi, który w latach 80. wystąpił w serii niezwykle popularnych filmów o przygodach ninja.

W pracy na planie ekipę wspierali: uhonorowany Nagrodą Australijskiego Instytutu Filmowego scenograf Graham Walker („Mad Max 2”, „Martwa cisza”), niemiecki operator Karl Walter Lindenlaub – autor zdjęć do superprodukcji „Kroniki Narnii: Książę Kaspian” oraz kompozytor Ilan Eshkeri, twórca muzyki do tak głośnych produkcji jak „Hannibal. Po drugiej stronie maski” i „Gwiezdny pył”.

Wydanie DVDfilmu „Ninja zabójca” z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej sklepach pojawi się 19. marca 2010 r. Na płytach znajdą się również dodatki specjalne:

d13rt1j

• Sceny nie wykorzystane w filmie

Wydanie Blu-Ray filmu „Ninja zabójca” oprócz materiałów opublikowanych na DVD zawiera dodatki specjalne:

• Za kulisami: mity i legendy o ninjach
• Ninja – sport extremalny
• Traning Raina

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d13rt1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13rt1j