Trwa ładowanie...
irena kwiatkowska
20-09-2010 11:27

Irena Kwiatkowska skończyła 98 lat!

Irena Kwiatkowska skończyła 98 lat!Źródło: Tomasz Ozdoba / newspix.pl
d4llysn
d4llysn

[

]( http://www.fakt.pl )
Ach, co to były za urodziny. W niedzielne, słoneczne, wrześniowe południe w ogrodzie Domu Aktora Weterana w Skolimowie na swej ławeczce zasiadła jubilatka Irena Kwiatkowska, która tak fetowała swe 98 urodziny!

- W takich sytuacjach na ogół śpiewa się 200 lat, ale to zbyt banalne - stwierdził prowadzący Artur Andrus. - A ponieważ światowy rekord długowieczności wynosi 122 lata, proponuję skromne życzenia 130 lat...

d4llysn

I rzeczywiście na staropolską melodię wszyscy goście zaintonowali "130 lat, 130 lat" dla Ireny Kwiatkowskiej - największej gwiazdy polskiego kina, teatru i kabaretu.

A kogóż tam nie było! Jerzy Połomski, Krzysztof Tyniec, Dorota Błażejczyk. List od pani prezydentowej Anny Komorowskiej odczytała Halina Kunicka. Alina Janowska ze swoim specyficznym przewrotnym humorem recytowała wierszowaną laurkę. Wiktor Zborowski wspominał jak to pierwszy raz miał zaszczyt grać z Ireną Kwiatkowską w radiowej bajce dla dzieci "Plastusiowy pamiętnik". Ona była Plastusiem, a on... skromnym Ołówkiem i Naparstkiem. Reżyser serialu "Czterdziestolatek", Jerzy Gruza wspominał, że to pani Irena 90 procent dała słynnej postaci Kobiety pracującej wymyślonej przez scenarzystę Krzysztofa Teodora Toeplitza.

- Ona nam wszystkim matkowała na planie filmowy - wspominał Gruza. - Akurat wtedy urodził mi się syn... I zawsze była perfekcyjnie przygotowana do roli, co chwila przepytywała aktorów, co mają mówić i wcale nie uczyła się roli na chybcika w taksówce... Nigdy nie była łatwa w pracy!

Okryta futrzanym pledem, szacowna jubilatka słuchała tego wszystkiego z lekkim uśmieszkiem, by na koniec powiedzieć, że bardzo dziękuje.

d4llysn

Głównym punktem uroczystości było odsłonięcie ławeczki Ireny Kwiatkowskiej, na której lubi wypoczywać w ogrodzie skolimowskim. Każdy, kto na niej przysiądzie, niespodziewanie usłyszy fragmenty piosenek, recytacji i monologów Artystki, ze słynnym "Ptasim radiem" na czele. Przytwierdzona do oparcia tabliczka głosi, że jest to Ławeczka z humorem Ireny Kwiatkowskiej.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Nowy Majewski. Co wymyślił?

d4llysn
d4llysn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4llysn