Trwa ładowanie...
jak uratować mamę
16-05-2016 13:54

"Jak uratować mamę": Stuhr, Kot, Pazura i Grabowski zapraszają do krainy magii

"Jak uratować mamę": Stuhr, Kot, Pazura i Grabowski zapraszają do krainy magiiŹródło: getty
dt18kck
dt18kck

Wyprawa do krainy magii w towarzystwie *Tomasza Kota, Macieja Stuhra, Cezarego Pazury i Andrzeja Grabowskiego! Prezentujemy galerię zdjęć z filmu „Jak uratować mamę”. Polska animacja, którą zachwycił się świat w kinach na Dzień Dziecka.*

- Myślę, że dzieciaki będą zachwycone "Jak uratować mamę". Fajnie, że się takie filmy robi. Że są nasze. Bo ten jest nasz!”. Tak o polskiej animacji, którą zachwycił się świat, opowiada gwiazda dubbingu – Tomasz Kot. Obok zdobywcy najważniejszych nagród filmowych w Polsce, głosów w produkcji użyczyli m.in.: Maciej Stuhr, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i Jarosław Boberek. Efekt ich współpracy poznamy w Dzień Dziecka, gdy „Jak uratować mamę – „film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa” trafi na kinowe ekrany. By umilić oczekiwanie na premierę, prezentujemy galerię zdjęć z filmu. Pełne kolorów i magii kadry odkrywają niezwykłą historię dzieci, które za sprawą czarów przenoszą się do tajemniczej krainy, w której nie zabraknie ziejących ogniem smoków, zamków i turniejów rycerskich.

"Jak uratować mamę" to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli dzieci będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

„’Jak uratować mamę’ to opowieść o zwyczajnym rodzeństwie, którego życie zmienia się gwałtownie pod wpływem choroby mamy. Żeby jej pomóc udają się w magiczną podróż, podczas której nie mogą nikogo skrzywdzić. Dla Adasia i Anetki w tej sytuacji wszystko jest nowe – tak jak nowy jest średniowieczny świat, w którym się znaleźli. Żeby dotrzeć do celu swojej podroży, dzieci muszą działać razem i znaleźć nieoczywiste, sprytne i mądre rozwiązania. Ich największym wrogiem jest tylko czas, który płynie nieubłaganie, wyznaczając kres ich misji. Dobro i prawość przezwyciężają jednak i tę przeszkodę”.

„Nasz film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa, które wkradło się już do wielu filmów z gatunku kina familijnego. Historia ewoluuje od realizmu do baśniowej fantazji, co pozwala młodemu widzowi w pełni utożsamiać się z głównymi bohaterami i wspólnie przeżywać fascynujące przygody. Przesłanie jest proste: wiara, miłość i fantazja przezwyciężą najgorsze doświadczenia, warto więc wierzyć, marzyć i konsekwentnie dążyć do celu” – deklarują twórcy.

„Jak uratować mamę” jest pierwszym od 5. lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafi do kin. Produkcja ma już jednak na koncie liczne międzynarodowe sukcesy. „Jak uratować mamę” zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival. Zrealizowany przez wrocławskie studio Virtual Magic, film „Jak uratować mamę” wyreżyserowali Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski. Producentem animacji jest ATM GRUPA S.A. "Jak uratować mamę" w kinach od 1 czerwca

dt18kck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt18kck