Trwa ładowanie...
"Jakie są twoje supermoce? Jestem bogaty". Superbohaterowie DC Comics w pierwszym zwiastunie „Ligi Sprawiedliwości” [WIDEO]

"Jakie są twoje supermoce? Jestem bogaty". Superbohaterowie DC Comics w pierwszym zwiastunie „Ligi Sprawiedliwości” [WIDEO]

Cover „Come together” Beatlesów, Aquaman stojący na pędzącym batmobilu i żołnierze największego łotra w uniwersum. Warner Bros. podkręca atmosferę oczekiwania na najnowszy film Zacka Snydera. Po teaserach i plakatach z poszczególnymi postaciami przyszła w końcu pora na pierwszy, bardzo efektowny zwiastun. Jest się czym ekscytować!
Share
d2mh58k

Oprócz Batmana, Flasha, Wonder Woman, Cyborga i Aqumana w klipie możemy zobaczyć komisarza Gordona, Merę oraz Parademony, czyli żołnierzy Darkseida - władcy planety Apokolips i jednego z największych złoczyńców uniwersum DC Comics. Wedle wcześniejszych informacji studia w filmie przeciwnikiem Ligi Sprawiedliwości ma być Steppenwol, jeden z generałów i najbardziej zaufanych ludzi Darkseida. Postać pojawiła się w jednej ze scen "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości".

Trochę historii. Czym jest Liga Sprawiedliwości?

Przypomnijmy, że Liga Sprawiedliwości powstała na kartach komiksu w 1960 roku. W jej skład weszli najpopularniejsi superbohaterowie ze stajni DC Comics. W latach 90. podupadającą serię uratował szkocki scenarzysta Grant Morrison, który wprowadził cykl na szczyty list komiksowych bestsellerów. Jednak dla ówczesnych decydentów koncernu jego wybór wcale nie był taki oczywisty.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Mimo że szkocki scenarzysta cieszył się zasłużoną renomą, to jego ekscentryczne pomysły wydawały się dość karkołomne w kontekście konserwatywnej opowieści o najsłynniejszych superbohaterach. Jednak ryzyko się opłaciło. Morrison wspomagany przez nieopierzonego rysownika Howarda Portera i odpowiedzialnego za tusz Johna Della błyskawicznie odzyskał zainteresowanie czytelników. Klucz do sukcesu "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" okazał się zaskakująco banalny – autor zreformował drużynę, zasilając jej szeregi wyłącznie najważniejszymi herosami uniwersum.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Od tamtej chwili ramię w ramię z Supermanem walczyć mieli Wonder Woman, Batman, Marsjański Łowca Ludzi, Aquaman oraz następcy Flasha (Wally West) i Zielonej Latarni (Kyle Rayner). Wielka Siódemka przeprowadziła się do nowej siedziby zlokalizowanej na Księżycu, skąd nadludzie, niczym olimpijskie bóstwa, obserwowali Ziemię, wypatrując niebezpieczeństw czyhających na jej mieszkańców.

d2mh58k

Eddie Berganza, ówczesny redaktor DC Comics odpowiedzialny za serię, tak tłumaczył sukces „Ligi” z lat 90.:

- Grant Morrison nie starał się po raz kolejny wynajdywać koła, ale przymocował cztery nowoczesne opony do solidnego wozu, aby czytelnik mógł odbyć szybką i komfortową jazdę.

Autorem najnowszej komiksowej inkarnacji „Ligii” jest Geoff Johns, scenarzysta, producent filmowy i Dyrektor Kreatywny DC Comics. Zarówno albumy autorstwa Morrisona jak i Johnsa ukazały się na polskim rynku.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Obsada „Ligi Sprawiedliwości”

W filmie Zacka Snydera członkami Ligi Sprawiedliwości są Batman, Aquaman, Flash, Cyborg oraz Wonder Woman. Do składu najprawdopodobniej dołączy Superman, który jak pamiętamy, zginął w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Nazwisko odtwarzającego go Henry’ego Cavilla znajduje się na liście płac w serwisie IMDb. Stąd prosty wniosek, że w jakiejś formie pojawi się na ekranie – być może w retrospekcjach lub jako pełnoprawna postać.

d2mh58k

Obok Cavilla pojawią się Ben Affleck (Batman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (The Flash), Ray Fisher (Cyborg), Gal Gadot (Wonder Woman), Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Amber Heard (Mera, żona Aquamana), Amy Adams (Lois Lane), Connie Nielsen (królowa Hipolita), J.K. Simmons (komisarz Gordon) oraz Willem Dafoe (Nuidis Vulko). Autorem scenariusza jest zdobywca Oscara Chris Terrio („Operacja Argo”, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”).

„Ligi Sprawiedliwości” trafi na polskie ekrany 17 listopada 2017 roku.

Teaser z Batmanem:

Teaser z Flashem:

Teaser z Aquamanem:

Teaser z Wonder Woman:

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d2mh58k

Podziel się opinią

Share
d2mh58k
d2mh58k