Trwa ładowanie...
Aktualności

''Jesteś Bogiem'': Film wraca do legalnej dystrybucji w internecie

Share
''Jesteś Bogiem'': Film wraca do legalnej dystrybucji w internecie
Źródło: Kino Świat
d2zinrv

Kultowy dla polskiej sceny muzycznej film *"Jesteś Bogiem" powraca do legalnego obrotu. 25 kwietnia odbędzie się jego premiera w serwisie VOD Kinoplex.*

Film „Jesteś Bogiem” to oczekiwana od ponad dekady produkcja o legendarnej grupie Paktofonika, która zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Obraz koncentruje się na kulisach powstawania zespołu i dramatycznych losach trójki przyjaciół, których połączyła pasja do muzyki.

Film został wycofany decyzją sądu z dystrybucji na pół roku po tym, jak zrodził się konflikt pomiędzy producentem i dystrybutorem filmu a producentem muzycznym Krzysztofem Kozakiem, który twierdził, że jego osoba została przedstawiona w sposób nieprawdziwy i naruszyła jego dobra osobiste. Mimo sporu produkcja pobiła wszelkie rekordy popularności i w zaledwie dwa tygodnie od kinowej premiery obejrzało ją 1 035 000 widzów.

d2zinrv

- Biorąc pod uwagę nagłe wycofanie filmu z dystrybucji, określenie, że internet daje mu drugie życie, można w tym przypadku interpretować wręcz dosłownie. Powrót do legalnego obrotu po prawie pół roku niebytu jest dziś możliwy m. in. dzięki serwisom VOD – mówi Magda Bigaj, szef biznesu VOD w Agora S.A.

Premiera filmu "Jesteś Bogiem" to drugi, po "Atlasie Chmur", film prezentowany w ramach nowego cyklu "Premiera" w serwisie Kinoplex.pl, w ramach którego prezentowane są filmy wchodzące premierowo do dystrybucji VOD.

Premierze filmu towarzyszy dwutygodniowa kampania promocyjna 360 stopni, w tym reklama display, mailing oraz kampania w mediach społecznościowych. Za kreacje oraz planowanie mediów odpowiedzialny jest dział marketingu portalu Gazeta.pl.

d2zinrv

Podziel się opinią

Share
d2zinrv
d2zinrv