Trwa ładowanie...
d3yh9ss

John Legend i Common wywalczyli Oscara

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Legend i Common wywalczyli Oscara
d3yh9ss

Utwór "Glory" Johna Legenda i Commona zdobył Oscara w kategorii najlepsza piosenka. Nagrodę za muzykę otrzymał Alexandre Desplat.

John Legend i Common przygotowali "Glory" na potrzeby filmu "Selma" o życiu działacza na rzecz równouprawnienia i zniesienia dyskryminacji rasowej, Martina Luthera Kinga.

- Robiąc z Johnem tę piosenkę, staraliśmy się stworzyć coś intymnego, tak, by słuchacz miał wrażenie, że jesteśmy tuż obok - opowiadał wcześniej Common. - A potem doszła orkiestra, która nadała całości rozmachu. Mamy nadzieję, że nasz utwór oddaje klimat filmu.

d3yh9ss

Numer, który ma na koncie także Złoty Glob, pokonał "I'm Not Gonna Miss You" z obrazu "Glen Campbell...I'll Be Me", "Everything is Awesome" z "LEGO: Przygoda", "Lost Stars" z "Zacznijmy od nowa" i "Grateful" z "Beyond The Lights".

Wokalista i raper, który także występuje w dramacie, wykonali utwór podczas ceremonii wręczenia Oscarów.

Alexandre Desplat, nominowany za dwa filmy, zwyciężył w kategorii najlepsza muzyka za "Grand Budapest Hotel". Drugi obraz, za który miał szansę otrzymać statuetkę to "Gra tajemnic". Pozostali rywale to Jóhann Jóhannsson ("Teoria Wszystkiego"), Hans Zimmer ("Interstellar") oraz Gary Yershon ("Mr. Turner").

d3yh9ss

Podziel się opinią

Share

d3yh9ss

d3yh9ss