Trwa ładowanie...
d26eghr

John Noble

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:
d26eghr

Przez dziesięć lat działalności na stanowisku dyrektora artystycznego „Stage Company of South Australia” John Noble aktywnie uczestniczył w swoistej rewolucji kulturowej, jaka miała miejsce w Południowej Australii na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych minionego wieku. Grał we wszystkich dużych zespołach teatralnych tego stanu. Zajmował się także reżyserią na londyńskim West Endzie (sztuka Davida Williamsona Sons of Cain), grał w przedstawieniach nagradzanych na edynburskim festiwalu teatralnym (sztuka Roba George’a Errol Flynn’s Great Big Adventure Book For Boys). <br.
Noble był producentem ponad 70 australisjkich przedstawień teatralnych, wyreżyserował cieszący się niezwykłą popularnością spektakl Percy and Rose, wystawiony po raz pierwszy w roku 1982. Z przedstawieniem tym objechał cały kraj. W roku 1984 wypordukował cztery duże przedstawienia, wystawiane w ramach Festiwalu Sztuki, w tym pamiętne Masterclass. Przez osiem lat był członkiem komisji zarządzającej centrum festiwalowym w Adelajdzie, brał udział w przygotowaniu australisjkiej wersji musicali Cats i La Miserable. Zajmował stanowisko prezesa Australisjkiego Festiwalu Teatralnego, jaki odbył się w 1982 roku w Adelajdzie, jest członkiem założycielem i prezesem Australijskiego Stowarzyszenia Teatralnego. W roku 1984 premier stanu Południowa Kalifornia, John Bannon, przyznał mu tytuł Australijczyka Roku.

Noble naucza aktorstwa w Brent Street School of Arts. Jest magistrem N.I.D.A., pracował w Flinders University, the R.A.A.F., The Centre for Performing Arts, Carclew Youth Drama Camps i w wielu innych placówkach kulturalnych Australii.

Noble występował w rolach gościnnych w serialach Big Sky, Police Rescue i Water Rats, miał także stałą rolę w serialu All Saints. Widzowie mieli okazję oglądać go w filmach fabularnych The Dreaming, Nostradamus Kid, A Sting in the Tail, Call me Mr. Brown, Airtight, The Monkeys Mask i A Virtual Nightmare.

Niedawno zagrał w filmach The Outsider, Superfire, The Natalie Wood Story i Fracture. W tym roku ponownie zagrał w teatrze, w sztukach The Arabs Mouth i Room 201 Nicola Tesla.

W roli Denethora wystąpił w drugiej (w wersji rozszerzonej) i trzeciej części trylogii Władca Pierścieni, w filmach Dwie Wieże i Powrót Króla.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eghr
d26eghr
d26eghr