Trwa ładowanie...
ycipk-uuzfe5

"Joker": sieć kin nie wpuści przebierańców. Boi się kolejnej masakry

Pierwszy seans "Jokera" zapowiada się na premierę podwyższonego ryzyka. Sieć amerykańskich kin zapowiedziała ograniczenia dla widzów, a w jednym z obiektów w ogóle nie będą pokazywać hitu nagrodzonego w Cannes.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Joker" trafi do polskich kin 4 października
"Joker" trafi do polskich kin 4 października (Materiały prasowe)
ycipk-uuzfe5

"Joker", z Joaquinem Phoenixem w roli najsłynniejszego przeciwnika Batmana, trafi do kin 4 października. Już wiadomo, że nie będzie to kolejna zwyczajna premiera. Właściciel Landmark Cinemas (56 multipleksów w USA) zapowiedział zakaz wpuszczania ludzi w przebraniach, maskach, z pomalowanymi twarzami i replikami broni. Widok fanów w kostiumach na premierze komiksowego filmu to nic nadzwyczajnego w Stanach Zjednoczonych. Ale Landmark Cinemas woli dmuchać na zimne, bo 5 lat temu w podobnych okolicznościach doszło do masakry.

Obejrzyj zwiastun filmu "Joker":

ycipk-uuzfe5

Mowa o wydarzeniach z lipca 2012 r. w mieście Aurora w stanie Kolorado. James Holmes, wtedy 26-latek, wtargnął na premierę filmu "Mroczny Rycerz powstaje" w pełnym rynsztunku taktycznym i uzbrojony po zęby. Na sali było wielu poprzebieranych widzów, więc widok człowieka w czarnym "pancerzu" nie wzbudził podejrzeń. Panika wybuchła dopiero, gdy Holmes zdetonował granaty z gazem łzawiącym i otworzył ogień.

W wyniku jego ataku śmierć poniosło 12 przypadkowych osób, a kolejnych 70 zostało rannych. Mężczyzna został zatrzymany kilka minut po wyjściu z kina. Policjanci przeszukujący jego mieszkanie znaleźli pułapki z ładunkami wybuchowymi, które udało się bezpiecznie rozbroić.

James Holmes/Getty Images
Podziel się

James Holmes uniknął kary śmierci (uznano go za niepoczytalnego), ale otrzymał 12 wyroków dożywocia i dodatkowe 3318 lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.
Sieć Landmark będzie restrykcyjnie podchodzić do dress code'u na premierze, ale Cinemas 16, gdzie w 2012 r. doszło do masakry, w ogóle nie wyświetli "Jokera".

ycipk-uuzfe5

Niektóre rodziny ofiar domagały się niedawno od wytwórni Warner Bros., by lobbowała za wprowadzeniem reformy dostępu do broni. Twórcy "Jokera" podkreślili w odpowiedzi, że ich film "ani nie popiera przemocy, ani nie przedstawia głównej postaci jako bohatera".

East News
Podziel się

Do histerii wokół "Jokera" nie dołączają się również władze sieci Regal Cinemas (7307 ekranów w 564 kinach).

- Nie wierzymy, by treść lub istnienie jakiegokolwiek filmu jest przyczyną lub sygnałem do czynienia przemocy – cytuje słowa szefa Regal TMZ.

ycipk-uuzfe5

Zobacz także: Oficjalnie: Robert Pattinson nowym Batmanem

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-uuzfe5

ycipk-uuzfe5
ycipk-uuzfe5