Trwa ładowanie...
d3hs446

Julia Wróblewska

Najnowsze informacje
4.2
(2114 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:

Vocuus (2012) (Marta)

Listy do M. (2011) (Tosia)

Piąta pora roku (2012) (Anielka)

Listy do M. 2 (2015) (Tosia)

Och, Karol 2 (2010) (Dziecko)

Determinator () (Julcia, córka Ewy Kopackiej)

Naznaczony () (Natalia Kral, córka Mileny i Tadeusza)

Magda M. () (Julka, adoptowana córka Karoliny i Wiktora Waligórów)

Tylko mnie kochaj (2006) (Michalina)

Rodzina zastępcza plus () (Alinka - gościnnie)

M jak miłość () (Zofia Warakomska, wychowanka Małgorzaty i Tomka)

d3hs446
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Julia Wróblewska – życiorys i kariera zawodowa

Julia Wróblewska to polska aktorka i celebrytka, urodzona 18 października 1998 roku w Warszawie. Jej rodzicami są Anna Neska-Wróblewska i Artur Wróblewski. Jest starszą siostrą Oliwii. W szkole podstawowej Julia Wróblewska wykazywała nadruchliwość, dlatego została posłana do klasy integracyjnej. Dziecięcymi pasjami Julii Wróblewskiej było harcerstwo, wcielanie się w różne role oraz pozowanie do zdjęć. Jako uczennica gimnazjum Julia Wróblewska rozpoczęła swoją przygodę z blogiem. Przybrał on formę pamiętnika, w którym poruszała kwestie związane ze szkołą, czy ukochanym psem Leą. Kolejnym etapem edukacji Julii Wróblewskiej było liceum publiczne, jednak po roku zmieniła je na liceum społeczne, pozwalające jej doskonalić swoje pasje. Młoda aktorka przyznaje, że chciałaby w przyszłości studiować aktorstwo bądź iberystykę. Hobby Julii Wróblewskiej to jazda na rolkach i łyżwach, taniec oraz nauka języka hiszpańskiego.

Przygoda Julii Wróblewskiej z aktorstwem rozpoczęła się wraz z rolą Michaliny w filmie Tylko mnie kochaj Ryszarda Zatorskiego. Aktorka miała okazje współpracować Maciejem Zakościelnym, Agnieszką Dygant i Agnieszką Grochowską. Miała wówczas sześć lat i została wybrana spośród 300 dziewczynek. Dzięki tej roli zyskała ogromną popularność i stała się rozpoznawalna. Otrzymała wiele propozycji. Gościnnie wystąpiła w serialu Rodzina zastępcza plus, Magda M. Julia Wróblewska miała okazję pracować z Robertem Gonerą w kryminale Determinator oraz z Piotrem Adamczykiem w filmie Och Karol 2. Pojawiła się też u jego boku w produkcji TVN Naznaczony (razem z Anną Dereszowską).

W 2012 oraz 2015 roku można było ją zobaczyć na dużym ekranie w kultowej produkcji Listy do M. oraz Listy do M.2, gdzie wcieliła się w postać Tosi, zagrała u boku Agnieszki Wagner i Wojciecha Malajkata. Na swoim koncie ma też rolę w filmie krótkometrażowym Dom na końcu drogi, który pojawił się na Festiwalu Filmów w Gdyni. Oprócz niej w produkcji wystąpili Maja Ostaszewska, Robert Gonera i Maciej Musiał. Tymczasem podczas Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie został wystawiony kolejny film krótkometrażowy z udziałem Julii Wróblewskiej zatytułowany Vocuus, zagrała w nim główną bohaterkę, a towarzyszył jej Maciej Stuhr. Młoda aktorka miała okazję poznać także Ewę Wiśniewską oraz Mariana Dziędziela podczas kręcenia zdjęć do filmu Piąta pora roku.

Obecnie Julia Wróblewska jest jedną z aktorek serialu M jak Miłość, gdzie gra rolę Zosi Warakomskiej. Ponadto, w 2017 roku pojawi się w pełnometrażowym filmie Niepoczytalna jako Kasia.

Julia Wróblewska wystąpiła także w programach telewizyjnych. W 2015 roku wzięła udział w show Celebrity Splash. Była jednym z 24 uczestników. W trakcie trwania programu musiała pokonać własne słabości i nauczyć się trudnej dyscypliny sportowej – skoków do wody. Determinacja przyniosła efekty – Julia dotarła do półfinału. Podobny wynik osiągnęła rok później w show Dancing with the Stars – Taniec z gwiazdami, w którym partnerował jej tancerz Jan Kliment.

Julia Wróblewska – ciekawostki

Julia Wróblewska może poszczycić się zwycięstwem w III edycji Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej w 2014 roku. Dzieliła je razem z Markiem Molakiem. Wygrane 30 000 zł przekazano na Fundację Mam marzenie.

Na swoim koncie ma udział w teledysku Libera i Mateusza Grędzińskiego do piosenki Czarne Chmury oraz przewodzenie jednej z konferencji edycji TEDx Warsaw, goszczącej młodych programistów.

Podczas konkursu Blog Roku 2011, jako juror, Julia Wróblewska musiała wybrać najlepszy blog w kategorii Teen.

Julia Wróblewska zasmakowała także pracy jako modelka. W latach 2006-2008 brała udział w sesjach zdjęciowych do Coccobello – katalogu odzieżowego dla dzieci. Została także wybrana na ambasadora firmy odzieżowej KinderZone-Dominka. Prezentowała stroje Evy Minge z kolekcji Eva Minge Young. Julia Wróblewska współpracuje też z TUTUPrincess – firmą odzieżową.

W 2010 roku Julia Wróblewska uczestniczyła w eliminacjach o organizację 2 Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2014.

Julia Wróblewska – wyróżnienia

W grudniu 2010 roku otrzymała tytuł Najukochańszej Postaci Serialu M jak Miłość.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hs446
d3hs446
d3hs446