Trwa ładowanie...
telewizja
+1
17-12-2009 15:21

Kabaret rządzi w telewizji

Koniec tygodnia powinien wprawić wszystkich widzów w świetne nastroje - nie tylko z powodu zbliżającego się weekendu, ale przede wszystkim dzięki telewizyjnej ofercie kabaretowej.

Kabaret rządzi w telewizjiŹródło: Kapif.pl
doq0zdf
doq0zdf

Trzeba więc zaplanować czas tak, aby nie przegapić żadnego z tych widowisk. I zaopatrzyć się w dużą ilość chusteczek, bo nie raz będzie okazja, by płakać ze śmiechu! Już dziś w TVP2 Kabaret Neo-Nówka a w TVP Polonia – Gwiazdy Opolskich Kabaretów. Sobota upłynie fanom dobrego humoru na niecierpliwym czekaniu na Kabaretowy Klub Dwójki w TVP2. Natomiast w niedzielę, na deser będzie w TVP2 Kabaret Ciach.

Na Zachodzie – w Anglii i USA popularna jest przede wszystkim formuła one man show, czyli show w wykonaniu jednego komika. Za ojca one man show uważa się Woody Allena. Również Rowan Atkinson, czyli Jaś Fasola z powodzeniem uprawiał ten gatunek. Natomiast satyryczne kabarety, które składają się z kilku artystów to już typowa polska specjalność. W swoich skeczach i dowcipach artyści najczęściej komentują bieżące wydarzenia polityczne i społeczne.

Ogromną sympatią widzów cieszy się Kabaret Neo-Nówka. Założony został w 2000 roku przez grupkę wrocławskich studentów. Od tamtej pory skład zespołu się wiele razy zmieniał. Dziś tworzy go trójka zakręconych panów – Michał Gawliński, Radek Bielecki oraz Roman Żurek. Ten ostatni założył i stara się – jak sam mówi – „opanować ten cały bajzel”.

Kabaret Ciach założony został zimą 1994 roku przez Janusza Rewersa, Tomasza Kowalskiego, Zbigniewa Gawrońskiego, Mariusza Matysika, Adama Magiera i Małgorzatę Czyżycką – wówczas studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Kabaret "Ciach" raczej nie zajmuje się polityką. Najczęściej pokazuje sytuacje z życia wzięte lub po prostu absurdalne. Dominuje tematyka społeczna, kryminalna, oraz parodie znanych postaci, sytuacji i piosenek.

doq0zdf

Natomiast Kabaretowy Klub Dwójki to emitowany od września w TVP2 program rozrywkowy, którego bohaterami i twórcami są znakomici polscy artyści kabaretowi. Gospodarzami show są Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju i Marcin Wójcik z Ani Mru Mru. W każdym odcinku prezentują się gwiazdy kabaretowe. W najbliższym zobaczymy kabarety Limo, Raki i Stado Umtata.

Polecamy w wydaniu internetowym efakt.pl:

Ten aktor z seriali się nie nudzi

doq0zdf

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doq0zdf