Trwa ładowanie...
d4hdhnq
d4hdhnq

Karolina Piechota - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Kozienice, Polska

Filmografia:

Chomik (2011)

Chichot losu () (Najlepsza przyjaciółka Joanny)

Apetyt na życie () (Zuza Szukała)

Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł (2010) (Sekretarka)

Huśtawka (2010) (Basia)

Drzazgi (2008) (Marta)

Ojciec Mateusz () (Ela Rozwałka)

Sprawiedliwi () (Panienka)

Saturday Night Live Polska ()

Zdjęcie
Podziel się

Polska aktorka młodego pokolenia, laureatka nagrody na FPFF w Gdyni za debiut aktorski w głośnym filmie „Drzazgi” Macieja Pieprzycy.

Urodziła się 10 marca 1984 roku w Kozienicach, w województwie mazowieckim. Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 2007 roku. Jeszcze w tym samym roku związała się na stałe z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie po dziś dzień występuje. Poza tym, rok 2007 przyniósł jej też nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Grety w „Pułapce” Tadeusza Różewicza oraz pierwsze propozycje występów w Teatrze Telewizji w ramach tzw. Sceny Faktu („Oskarżeni. Śmierć sierżanta Karosa” Stanisława Kuźnika; „Pseudonim Anoda” Mariusza Malca).

* Z małym ekranem związała się jeszcze jako studentka, kreując rolę Patrycji w znanym serialu „Plebania” (2006-2008).* Poza tym, zaliczyła szereg gościnnych występów na planie telewizyjnych produkcji: telenoweli „Klan”, serialu „Na Wspólnej”, sitcomu „Faceci do wzięcia”, historyczno-wojennego „Czasu honoru”, czy kryminalnego „Wydziału zabójstw”.

Przełom w jej karierze nastąpił w 2008 roku, wraz z filmowym debiutem w świetnie przyjętym przez krytykę filmie „Drzazgi” Macieja Pieprzycy. Pierwszoplanowa rola u boku Antoniego Pawlickiego przyniosła aktorce zasłużony, prestiżowy laur od Prezydenta Gdyni za debiut aktorski na FPFF (2008) oraz nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na MFF w Kairze (2009).

d4hdhnq

W tym samym roku pojawiła się w innej, zauważonej w Gdyni produkcji - nagrodzonych w konkursie kina niezależnego „Rubinowych godach: Andrzeja Mańkowskiego (2008).

W 2009 roku wzięła udział w debiutanckim filmie Tomasza Lewkowicza „Huśtawka”, spotykając się na planie m.in. z Karoliną Gorczycą i Violettą Arlak. Dała też gościnny występ u boku Artura Żmijewskiego w jednym z odcinków popularnego serialu „Ojciec Mateusz” Macieja Dejczera, Macieja Dutkiewicza i Andrzeja Kostenki.

Wśród sceniczny ról Piechoty na deskach macierzystego Teatru Wybrzeże, znajdują się: Hayley w „Farsie z Walworth” Endy Walsh, w reżyserii Adama Orzechowskiego, Beatrycze w inscenizacji szekspirowskiej sztuki „Wiele hałasu o nic” w reżyserii Orzechowskiego oraz Beatrice w „Zwodnicy” Thomasa Middletona i Williama Rowleya, w reżyserii Kuby Kowalskiego.

Wraz z legendarnym, trójmiejskim zespołem Kobiety, występuje z muzycznym recitalem „Rechot Brechta”, prezentującym najsłynniejsze songi Kurta Weilla do tekstów Bertolda Brechta.

d4hdhnq
d4hdhnq
d4hdhnq