Trwa ładowanie...
marley

Kevin Macdonald i "Marley" w Krakowie

Share
Kevin Macdonald i "Marley" w Krakowie
d1q0x18

Dokument "Marley" w reżyserii Kevina Macdonalda otworzy w poniedziałek, 28 maja, 52. Krakowski Festiwal Filmowy. Reżyser przyjedzie do Krakowa.

Stworzony przy udziale rodziny Marleya film jest rzadką okazją wzięcia udziału w podróży do czasu, miejsc i wiecznie żywej muzyki legendy oraz poznania najbliższych mu osób, które przywołają jego obecność w najbardziej osobistych, często kontrowersyjnych wspomnieniach. Film sięga do rzadkich nagrań koncertowych.

Obraz został entuzjastycznie przyjęty w Berlinie. Jego realizacja pochłonęła sześć lat. Pierwotnie za kamerą miał stanąć Martin Scorsese, później Jonathan Demme. Dopiero Kevin Macdonald skutecznie zyskał akceptację i zaufanie rodziny Marleya. Szczególną rolę przy
realizacji dokumentu filmu odegrał najstarszy syn Boba Marleya, Ziggy Marley.

Bob Marley urodził się w 1945 na Jamajce. Poprzez swoją muzykę przyczynił się do rozpropagowania reggae, jak i ruchu rastafariańskiego. Podczas trwającej osiemnaście lat kariery zarejestrował kilkanaście płyt. Marley, który zasłynął przebojami "I Shot the Sheriff", "No Woman, No Cry" czy "Could You Be Loved" zmarł 11 maja 1981 roku w wieku 36 lat. Wydana już po jego śmierci kompilacja "Legend" (1984) znalazła ponad 20 milionów nabywców na całym świecie. Jest to najlepszy wynik wśród wykonawców reggae.

Krakowski Festiwal Filmowy jest jedną z najstarszych imprez w Europie poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 7 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 250 filmów z Polski i z całego świata. W tym roku potrwa od 28 maja do 3 czerwca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie oficjalnej imprezy.

d1q0x18

Podziel się opinią

Share
d1q0x18
d1q0x18