Trwa ładowanie...
dvd
22-02-2012 15:46

''Ki'' z Romą Gąsiorowską już na DVD!

Share
''Ki'' z Romą Gąsiorowską już na DVD!Źródło: Best Film
d9kywh4

Z szalonym i barwnym światem *Ki – dziewczyny bezkompromisowej i zachłannej na życie, która nie poddaje się ograniczeniom macierzyństwa i głośno mówi, czego oczekuje od świata - można już zapoznać się dzięki wydaniu DVD.*

Ki (Roma Gąsiorowska) jest jak tornado. Nim zdążysz zamienić z nią słowo, zamieszka u ciebie ze swoim 2-letnim synkiem, rozleje wino, a do drzwi zapuka wietnamski student, prosząc, żebyś pomógł mu wnieść jej pralkę. Zanim się obejrzysz, poprosi o kilka stów pożyczki i odebranie dziecka z przedszkola. Wykorzysta każdego, kto stanie jej na drodze. Czy zdoła ją zatrzymać facet z zasadami?

Przystępując do realizacji filmu, nie mieliśmy tezy, którą chcieliśmy udowodnić. Była postać niebanalnej, bezkompromisowej, ale i ambiwalentnej bohaterki. „Terrorystki" walczącej o swoje miejsce i uwagę innych. Ki. Intrygująca i odpychająca zarazem. Podążanie jej śladem to weryfikacja relacji międzyludzkich we współczesnym świecie i inne spojrzenie na rolę matki, ciągle postrzeganą przez nas zbyt stereotypowo. To złożona z fragmentów opowieść o jednostce, będąca zarazem podstawą do uniwersalnej refleksji o kondycji dzisiejszego świata. Przyjrzyjmy się Ki. Jest obok nas. Jest w nas. - Leszek Dawid, reżyser.

d9kywh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9kywh4