Trwa ładowanie...
23-06-2009 11:21

Kolejowy wagon-kino będzie jeździł w wakacje po Polsce

Kolejowy wagon-kino będzie jeździł w wakacje po PolsceŹródło: Maria Kaczmarczyk
d39zdl6
d39zdl6

Specjalny kolejowy wagon-kino udostępniony przez PKP Intercity będzie od 1 lipca do 31 sierpnia kursował po Polsce, podłączony do pociągów na trasie Sopot-Zakopane. Jest to element projektu "Orange. Kino Letnie", który przedstawiono w poniedziałek w Warszawie.

Wakacyjne projekcje w pociągach to tylko jeden z elementów tego projektu - zaznaczył na konferencji prasowej zorganizowanej na stołecznym Dworcu Centralnym Paweł Adamski, prezes firmy Outdoor Cinema, która jest jednym z organizatorów przedsięwzięcia.

"Wyjedzie na szyny prawdziwa mobilna sala kinowa. Wejdzie ona w skład pociągu kursującego między Bałtykiem a Tatrami" - zapowiedzieli organizatorzy.

Oglądanie filmów w wagonie będzie bezpłatne - jedyne, co potrzebne, by wejść do mobilnej sali kinowej, to ważny bilet na przejazd pociągiem. Na całej trasie pociągów pokazywanych będzie kolejno od 4 do 6 filmów, w wersji z lektorem - powiedział Adamski.

d39zdl6

W repertuarze są produkcje polskie i zagraniczne, m.in. "To nie tak jak myślisz, kotku", "Ile waży koń trojański?", "Slumdog. Milioner z ulicy", "Moje wielkie greckie wesele", "Pulp Fiction", "Vicky Cristina Barcelona", "Między słowami", "P.S. Kocham Cię", "Iluzjonista", "Kobiety".

Adamski poinformował, że w wagonie prezentowane będą filmy "o letnim, ciepłym, przyjaznym charakterze". "Nie pokażemy horrorów, filmów ze zbyt dużą dawką przemocy, czy erotyki" - tłumaczył. Drugim elementem projektu "Orange. Kino Letnie" będą organizowane od 1 lipca do 31 sierpnia pokazy filmów w kinach "stacjonarnych" w Sopocie i Zakopanem. Również te projekcje będą bezpłatne.

W Sopocie letnie kino będzie funkcjonowało na molo; widzowie obejrzą filmy, siedząc na leżakach plażowych. Z kolei w Zakopanem kino będzie działało na placu Niepodległości w pobliżu Krupówek - tam publiczność zasiądzie na góralskich ławach. W kinach stacjonarnych prezentowane będą te same filmy - i o tej samej porze - które obejrzy publiczność w pociągach.

Szczegółowe informacje o repertuarze "Orange. Kina Letniego" są dostępne na stronie internetowej www.orangekinoletnie.wp.pl.

Jak przypomniano na poniedziałkowej konferencji - w której udział wzięli wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek i wiceburmistrz Zakopanego Jan Gąsienica Walczak - Sopot i Zakopane od ponad 50 lat są miastami partnerskimi. Nazywane letnią i zimową stolicą Polski, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem turystów.

d39zdl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zdl6