Trwa ładowanie...
komornik
16-03-2007 10:24

"Komornik" w kinach w Madrycie, Londynie i Berlinie

"Komornik" w kinach w Madrycie, Londynie i Berlinie
d39978b
d39978b

Projekcjami w Madrycie rozpocznie się 13 kwietnia tegoroczna edycja programu Picture Europe. Polski Instytut Sztuki Filmowej zgłosił do udziału w nim film Feliksa Falka "Komornik".

Filmy uczestniczące w programie Picture Europe! wejdą do repertuaru trzech wybranych kin w Madrycie (13-19 kwietnia), Berlinie (26 kwietnia - 2 maja) i Londynie (8-14 czerwca). European Film Promotion zadba o odpowiednią promocję tych pokazów, organizując m.in. uroczyste gale inaugurujące cykle projekcji w każdym z wybranych miast.

Do programu Picture Europe! trafia kilkanaście europejskich produkcji. Są to filmy nie tylko wartościowe artystycznie, ale także, które spotkały się z zainteresowaniem widzów.

"Komornik" Feliksa Falka jest rejestracją życia wałbrzyskiego komornika. Lucek jest młody i ambitny. Odniósł życiowy sukces, bo uciekł z przedmieścia. Ale to za mało. Rzutki, błyskotliwy, pełen dowcipu, już w pierwszym kontakcie potrafi oczarować każdego rozmówcę. Jednak to tylko poza. Pod nią kryje się przebiegłość i bezwzględność. Jego zawodowy sukces wynika z tego, że poznał w swoim życiu biedę i upokorzenie. Dziś obnaża je u innych.

d39978b

"Komornik" otrzymał m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Polską Nagrodę Filmową Orła w kategorii Najlepszy Film, Nagrodę Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz był polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Picture Europe! to kolejny program European Film Promotion, w którym uczestniczy Polska. Wcześniej polscy uczestnicy brali już udział w programach Shooting Stars (Agnieszka Grochowska) oraz Producers on the Move (Piotr Dzięcioł).

d39978b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39978b