Trwa ładowanie...
sprawiedliwy
12-11-2014 14:51

Koniec zdjęć na planie filmu "Sprawiedliwy"

Share
Koniec zdjęć na planie filmu "Sprawiedliwy"Źródło: ons.pl
d2t7hb5

*Michał Szczerbic, związany z branżą filmową od ponad trzech dekad, scenarzysta obsypanej nagrodami "Róży" i producent "Jasminum”, sięgnął w "Sprawiedliwym" po wątki z biografii swej rodziny.*

W obsadzie filmu zobaczymy plejadę polskich gwiazd: Aleksandrę Hamkało, Urszulę Grabowską, Jacka Braciaka, Jana Wieczorkowskiego, Beatę Tyszkiewicz i Maję Komorowską. Autorem zdjęć do filmu jest Jacek Petrycki („Dzwony wojny”, „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”).

Uważany za mruka i dziwaka Pajtek (Jacek Braciak) zaprzyjaźnia się z 6-letnią, osieroconą dziewczynką Hanią (Ewelina Zawistowska). Więź, która ich połączy pozwoli przetrwać okrucieństwa wojny, ludzką zawiść i samotność. Na końcu długiej drogi, która ich czeka, odnajdą jednak w sobie sprawiedliwość i dobro.

Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera produkcji planowana jest na drugą połowę 2015 roku.

d2t7hb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7hb5
d2t7hb5