Trwa ładowanie...

KRRiT przychyliła się do skargi Ordo Iuris. Serial animowany sprzeczny z konstytucją

KRRiT przychyliło się do skargi Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris i upomniało nadawcę serialu animowanego emitowanego w polskiej kablówce. Chodzi o promowanie adopcji przez pary homoseksualne i łamanie konstytucji.

Share
KRRiT przychyliła się do skargi Ordo Iuris. Serial animowany sprzeczny z konstytucjąŹródło: Materiały prasowe
d1meaxu

"Harmidom" (and. "The Loud House") to nadawany od 2016 r. serial animowany stacji Nickelodeon. Kreskówka stworzona przez Chrisa Savino (m.in. "Atomówki") opowiada o perypetiach 11-letniego Hirka Hardimowskiego i jego dziesięciu sióstr. Najlepszym przyjacielem chłopca jest Cezary Młodkowski, którego wychowuje para homoseksualistów. I to właśnie ten wątek tak wzburzył konserwatywnych prawników zrzeszonych wokół Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak donosi portal Wirtualne Media, Ordo Iuris złożyło skargę do KRRiT, w której zarzuca serialowi naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji, a konkretniej obrazę uczuć religijnych oraz łamanie konstytucji

d1meaxu

- Młody widz obserwuje związek homoseksualny, który robi wrażenie wspaniałej rodziny. Wszyscy są uprzejmi, empatyczni, mogą na siebie liczyć. Nic, tylko naśladować - informuje Ordo Iuris.

W efekcie tego KRRiT wystosowało pismo, w którym upomniało nadawcę "Harmidomu" i zaleciło "wystrzegania się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej".

Jak podkreśla w korespondencji z portalem rzeczniczka KRRiT, stacja została upomniana, a nie ukarana, ponieważ organ nie ma podstaw prawnych, aby "zakazywać emisji w programie jakichkolwiek przekazów".

Zobacz: dlaczego bohaterowie Disneya noszą rękawiczki?

d1meaxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1meaxu