Trwa ładowanie...
d45wpt6

KRRiT przychyliła się do skargi Ordo Iuris. Serial animowany sprzeczny z konstytucją

KRRiT przychyliło się do skargi Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris i upomniało nadawcę serialu animowanego emitowanego w polskiej kablówce. Chodzi o promowanie adopcji przez pary homoseksualne i łamanie konstytucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohater serialu stacji Nickelodeon ma dwóch ojców
Bohater serialu stacji Nickelodeon ma dwóch ojców (Materiały prasowe)
d45wpt6

"Harmidom" (and. "The Loud House") to nadawany od 2016 r. serial animowany stacji Nickelodeon. Kreskówka stworzona przez Chrisa Savino (m.in. "Atomówki") opowiada o perypetiach 11-letniego Hirka Hardimowskiego i jego dziesięciu sióstr. Najlepszym przyjacielem chłopca jest Cezary Młodkowski, którego wychowuje para homoseksualistów. I to właśnie ten wątek tak wzburzył konserwatywnych prawników zrzeszonych wokół Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

Materiały prasowe

Jak donosi portal Wirtualne Media, Ordo Iuris złożyło skargę do KRRiT, w której zarzuca serialowi naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji, a konkretniej obrazę uczuć religijnych oraz łamanie konstytucji

d45wpt6

- Młody widz obserwuje związek homoseksualny, który robi wrażenie wspaniałej rodziny. Wszyscy są uprzejmi, empatyczni, mogą na siebie liczyć. Nic, tylko naśladować - informuje Ordo Iuris.

W efekcie tego KRRiT wystosowało pismo, w którym upomniało nadawcę "Harmidomu" i zaleciło "wystrzegania się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej".

Jak podkreśla w korespondencji z portalem rzeczniczka KRRiT, stacja została upomniana, a nie ukarana, ponieważ organ nie ma podstaw prawnych, aby "zakazywać emisji w programie jakichkolwiek przekazów".

Zobacz: dlaczego bohaterowie Disneya noszą rękawiczki?

d45wpt6

Podziel się opinią

Share

d45wpt6

d45wpt6