Trwa ładowanie...
d186vyr

Kruk. Zagadka zbrodni

Najnowsze informacje
2.5
(5 głosów)
Oceń:
1
d186vyr

„The Raven” to amerykański thriller z 2012 roku z Johnem Cusackiem w roli głównej. Za reżyserię projektu odpowiada James McTeigue, twórca przeboju "V jak Vendetta". Producentami są Travor Macy, Marc Evans i Aaron Ryder. Scenariusz napisali Ben Livingston i Hannah Shakespeare, a muzykę skomponował Lucas Vidal.

Głównym bohaterem obrazu jest słynny pisarz Edgar Allan Poe (John Cusack), który wraz z detektywem Emmettem Fieldsem (Luke Evans) próbuje schwytać seryjnego mordercę. Film ukaże pięć ostatnich, fikcyjnych dni życia słynnego pisarza. Zbrodniarz wzoruje się na wydarzeniach opisanych w prozie autora. Choć "The Raven" wykorzystuje nazwisko Edgara Allana Poe, fabuła filmu nie opiera się na prawdziwych wydarzeniach z jego życia.

Alice Eve wcieliła się w narzeczoną autora, Emily, którą porywa morderca. U boku Cusacka i Evansa występują także m.in. Brendan Gleeson jako Hamilton, Kevin McNally, Sam Hazeldine – Ivan, Pam Ferris - pani Bradley, Sergej Trifunović, Ian Virgo, Brendan Coyle – Reagan.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d186vyr
d186vyr
d186vyr