Trwa ładowanie...

"Księga ocalenia", "Limits of Control" i "Planeta 51" już w kinach

Share
"Księga ocalenia", "Limits of Control" i "Planeta 51" już w kinach
Źródło: Monolith Films
d2m76rc

"Księga ocalenia", "The Limits of Control" oraz film animowany "Planeta 51" w piątek wchodzą do polskich kin.

Akcja "Księgi ocalenia" rozgrywa się w 2044 roku. Postapokaliptyczny krajobraz zniszczonej Ameryki przemierza Eli (Denzel Washington) – samotnik i wolny strzelec. Mężczyzna jest w posiadaniu tajemniczej księgi, w której znajduje się „klucz” i wiedza niezbędna do ocalenia ludzkości. Podczas podróży bohater trafia do małego miasteczka zarządzanego przez burmistrza – tyrana Carnegie (Gary Oldman).

Despota, chcąc przejąć totalną władzę nad ludźmi za wszelką cenę próbuje wejść w posiadanie księgi. Na drodze Eliego staje również niezwykle seksowna dziewczyna o imieniu Solara (Mila Kunis znana z roli w „Max Payne”). Rozpoczyna się dramatyczna walka o ocalenie ludzkości.

d2m76rc

"The Limits of Control" to nowy film Jima Jarmuscha (Broken Flowers, Truposz, Poza prawem). Akcja filmu rozgrywa się na tle niezwykłego i zróżnicowanego krajobrazu współczesnej Hiszpanii. Na planie filmu scenarzysta i reżyser Jim Jarmusch spotkał się z uznanym operatorem, Christopherem Doylem (Spragnieni miłości, Paranoid Park).

Główną rolę w filmie Jima Jarmuscha gra Isaach De Bankolé, współpracujący z reżyserem po raz czwarty w ciągu blisko 20 lat. Pozostałe filmy tego duetu to Noc na ziemi, Ghost Dog: Droga Samuraja oraz Kawa i papierosy. W filmie The Limits of Control występuje kilku innych aktorów, z którymi Jim Jarmusch pracował wcześniej, na przykład, Alex Descas, John Hurt, Youki Kudoh, Bill Murray oraz Tilda Swinton. Natomiast Hiam Abbass, Gael García Bernal, Paz De La Huerta, Jean-François Stévenin i Luis Tosar pojawiają się w jego filmie po raz pierwszy.

"Planeta 51" to nowa animacja Ilion Animation Studios. Szesnastoletni LEM jest mieszkańcem Planety 51, gdzie życie przypomina beztroską Amerykę lat pięćdziesiątych. Jego szczęśliwa egzystencja w bezpiecznej i uporządkowanej rzeczywistości upływa na marzeniach o posiadaniu własnego planetarium oraz zdobycia serca pięknej sąsiadki, NEERY. Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, w trakcie rodzinnego grillowania w ogrodzie ląduje statek kosmiczny, z którego wyłania się astronauta: KAPITAN CHARLES "CHUCK" BAKER.

Niczego nie świadomy, wbija amerykańską flagę w nowo zdobyty ląd, po czym odwraca się i widzi... zielonych mieszkańców Planety 51, którzy wpatrują się w niego z przerażeniem. On sam, także w szoku, rzuca się do ucieczki i zupełnie przypadkiem znajduje schronienie w planetarium, w którym pracuje Lem. Kiedy ci dwaj poznają się, po chwili nieufności i dystansu zostają przyjaciółmi.

d2m76rc

Zobacz także:

**[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( http://aleseriale.pl/gid,5832,img,218340,fototemat.html ) **

d2m76rc

Podziel się opinią

Share
d2m76rc
d2m76rc