Trwa ładowanie...

Kto zostanie 50. laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego?

Share
Kto zostanie 50. laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego?
Źródło: Agencja ZOOM/Fundacja KINO
dn6ejly

2 stycznia br. w warszawskim Empiku odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego 2012.

Podczas spotkania młodzi aktorzy opowiadali dziennikarzom i publiczności o rolach, za które zostali nominowani i swoich planach na przyszłość.

Piotr Głowacki pojawił się na konferencji w charakteryzacji niemal wprost z planu „Hiszpanki” Łukasza Barczyka; Joanna Kulig jest właśnie w trakcie zdjęć do kolejnego filmu Pawła Pawlikowskiego, gdzie gra i śpiewa w roli specjalnie dla niej napisanej przez reżysera.

dn6ejly

Najsilniejszą reprezentację ma w tym roku krakowska PWST, bo aż troje jej absolwentów jest nominowanych do Nagrody (Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Marcin Kowalczyk). Kilkoro nominowanych miało już okazję razem pracować (np.Joanna Kulig i Piotr Głowacki jeszcze w szkole teatralnej, a Agnieszka Grochowska, Julia Kijowska i Piotr Głowacki na planie „W ciemności”).

Podczas spotkania nie zabrakło też miejsca na anegdoty. Okazało się, że Agnieszka Grochowska odegrała niebagatelną rolę w karierze Joanny Kulig: tak bardzo spodobała jej się gra (wówczas dopiero początkującej) koleżanki w Teatrze Telewizji, że poleciła ją do filmu. Z kolei Piotr Głowacki opowiadał, że Julia Kijowska zachwyciła go swoim dojrzałym warsztatem już w swoim filmowym debiucie – etiudzie Jana Komasy „Fajnie, że jesteś”.

Kto zostanie 50. (!) laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przekonamy się już 21 stycznia, podczas gali w kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej.

dn6ejly

Podziel się opinią

Share
dn6ejly
dn6ejly