Trwa ładowanie...

Kuba Wojewódzki o ''Sali samobójców''

Share
Kuba Wojewódzki o ''Sali samobójców''
Źródło: TVN
do2d1fm

Po raz pierwszy pojawił się film, który w sposób nie sztuczny, nie patetyczny, nie fałszywy, nie przereklamowany mówi o pokoleniu młodych ludzi” – zachwyca się „Salą samobójców” Kuba Wojewódzki.

Nieczęsto z ust największego prześmiewcy naszego show biznesu padają takie słowa. Już w najbliższym programie u Kuby Wojewódzkiego 29 marca zasiądą na kanapie Agata Kulesza i Bartek Gelner – aktorzy, którzy brawurowo zagrali w „Sali samobójców”. Film Jana Komasy od 3 tygodni okupuje pierwsze miejsce filmowego box office’u i wszystko wskazuje na to, że stał się dla młodego pokolenia filmem kultowym.

Ponad 460 tysięcy widzów zagłosowało już na „tak” wybierając się na ten film do kina. Masowo przybywa też fanów filmu na Facebooku. Ich entuzjazm podzielają filmowi krytycy. „Sali Samobójców” łatwo się nie zapomina. "Nie znika wraz z wyłączeniem komputera" pisze Jolanta Gajda – Zadworna z „Życia Warszawy”, "zasysa nas w swój mikrokosmos, nie pozwala na chwilę oddechu, na obojętność" wtóruje jej Anna Kilian z „Rzeczypospolitej”.

do2d1fm

„Salę samobójców” trzeba zobaczyć przekonuje Edyta Błaszczak z „Metra”, bo to nie tylko jak pisze Joanna Moreno z megafon.pl kawał dobrego współczesnego kina, ale przede wszystkim kawał życia potwierdza Jacek Rakowiecki z miesięcznika „Film”.

Skąd taki sukces? Reżyser Jan Komasa nowoczesnymi środkami opisuje to, co bliskie współczesnemu człowiekowi. „Próbuje wąchać czas, w którym żyje, i opowiada o młodości zakotwiczonej tu i teraz, niepokornej i naiwnej jednocześnie” (Paweł T. Felis, Gazeta Wyborcza).

Z powyższych opinii wysuwa się jeden wniosek – „Sala samobójców” to film, którego nie można przegapić. I warto zobaczyć go właśnie w kinie, które pozwala w pełni docenić mistrzostwo animacji, efektów specjalnych i doskonale brzmiącej muzyki.

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

do2d1fm

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

do2d1fm

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

do2d1fm

Podziel się opinią

Share
do2d1fm
do2d1fm