"Otarli się o kazirodztwo". Widzowie łapą się za głowę
Był taki czas, że pomysł zamiany ciał w amerykańskich komediach był bardzo często wykorzystywany. Wystarczy wspomnieć nominowany do Oscara superprzebój "Duży" czy urocze "Vice Versa". Netflix też ostatnio sięgnął po ten motyw, ale chyba wymknął on się scenarzystom spod kontroli.
Nominowana do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz, a także pierwszoplanowy aktor (Tom Hanks) komedia "Duży" stała się jednym z największych kinowych przebojów 1988 r. W tym samym roku pojawiła się także urocza produkcja "Vice Versa", której gwiazdą był Fred Savage z "Cudownych lat". Pomysł zamiany ciał wykorzystany był również w innych komediach z lat 80-tych - "Jaki ojciec, taki syn", "Dwoje we mnie", a wcześniej m.in. w filmie z małą Jodie Foster "Zwariowany piątek".
W 2004 r. widzowie mogli zobaczyć w kinach komedię "Dziś 13, jutro 30", w której umysł 13-letniej bohaterki przenosi się do ciała pięknej 30-latki. Główną rolę w tej produkcji zagrała Jennifer Garner, która jest również gwiazdą filmu Netfliksa "Rodzinne zamiany".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
RODZINNE ZAMIANY - Oficjalny Zwiastun | Dubbing PL | Netflix Film
"Rodzinne zamiany" to świąteczna komedia, która od tygodnia jest najpopularniejszym tytułem na platformie streamingowej. Jej bohaterami są Walkerowie, przeciętna, czteroosobowa rodzina, która pewnego dnia doświadcza zamiany ciał. Rodzice budzą się dziećmi i na odwrót. Nic nowego, ale scenarzyści w pogoni za odrobiną oryginalności tak się zapędzili, że omal nie doprowadzili do kazirodczego zbliżenia rodzeństwa.
Reakcja widzów Netfliksa na scenę, w której brat z siostrą w ciele rodziców całują się, była w wielu przypadkach stanowcza. "Otarli się o kazirodztwo. To zupełnie nie było potrzebne. Żarty na ten temat w rodzinnej, świątecznej komedii… Można poczuć się nieswojo. Żenujące" – napisał jeden z widzów.
Pomijając kontrowersyjny wątek, "Rodzinne zamiany" i tak gromadzą bardzo słabe recenzje. "To naprawdę beznadziejna i wtórna komedia. Bez skrupułów okrada wszystkie inne wcześniejsze filmy o zamianie ciał" – napisał krytyk.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.