Trwa ładowanie...
d1c7th7

"Kursk": historia która budzi emocje. Zobacz nowy plakat

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, trzymający w napięciu nowy film Thomasa Vinterberga to kino pełne emocji. W głównych rolach zagrali: Matthias Schoenaerts, Léa Seydoux i Colin Film wejdzie na ekrany kin już 14 grudnia.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

W głównej roli zobaczymy Matthiasa Schoenaertsa
W głównej roli zobaczymy Matthiasa SchoenaertsaŹródło: Materiały prasowe
d1c7th7

Nowy film Thomasa Vinterberga, autora nominowanego do Oscara czy Złotego Globu "Polowania” to pełen emocji, pięknych zdjęć i walki o przetrwanie obraz, który na długo pozostanie w pamięci widzów. Prawdziwa historia okrętu podwodnego Kursk, który zatonął w 2000 roku na Morzu Barentsa opowiedziana została z charakterystyczną dla reżysera wrażliwością i wnikliwością. Wśród obsady znaleźli się m.in.: Matthias Schoenaerts, Léa Seydoux i Colin Firth.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. W wielkich manewrach Floty Północnej niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 z 118 obecnych na pokładzie marynarzy.

Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża Tanya Averin (Léa Seydoux), sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek, gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell (Colin Firth).

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1c7th7

Podziel się opinią

Share
d1c7th7
d1c7th7