Trwa ładowanie...
d48vcy3

Lawrence G. Paull nie żyje. Scenograf największych hitów miał 81 lat

Lawrence G. Paull był nominowanym do Oscara scenografem filmowym i telewizyjnym. "Łowca androidów", "Powrót do przyszłości", "Miłość, szmaragd i krokodyl" to tylko kilka produkcji, które wiele mu zawdzięczają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lawrence G. Paull był nominowany do Oscara za scenografię "Łowcy androidów" ("Blade Runner") z 1982 r.
Lawrence G. Paull był nominowany do Oscara za scenografię "Łowcy androidów" ("Blade Runner") z 1982 r. (Materiały prasowe)
d48vcy3

O śmierci Lawrencea G. Paulla poinformował jego agent. Jak podaje "Hollywood Reporter", zgon nastąpił w zeszłą niedzielę w La Jolla, w Kalifornii. Przyczyna śmierci 81-latka nie została podana do wiadomości publicznej.

Paull zaczął karierę w przemyśle filmowym w 1970 r. Przez 10 lat pełnił rolę dyrektora artystycznego, m.in. w "Wynajętym człowieku" z Peterem Fondą i kilkunastu filmach telewizyjnych. Jednocześnie rozwijał się jako scenograf. Największy sukces w tej dziedzinie osiągnął w 1982 r., gdy został nominowany za niezapomnianą scenografię "Łowcy androidów" Ridleya Scotta.

Obejrzyj zwiastun "Blade Runner 2049":

Inne filmy, do których stworzył scenografię, to m.in. "Miłość, szmaragd i krokodyl", "Powrót do przyszłości", "Predator 2", "Obsesja namiętności", "Ucieczka z Los Angeles" czy "Naga broń 33 i 1/3".

d48vcy3

Zobacz także: Rutger Hauer nie żyje. O jego roli w "Blade Runner" krążą legendy

Ostatni raz pracował jako scenograf przy filmie "Murder in the mirror" z Jane Seymour. Było to w 2000 r. Po przejściu na emeryturę wykładał na Chapman University w Kalifornii, na Harvardzie, UCLA i kilku innych prestiżowych uczelniach.

d48vcy3

Podziel się opinią

Share

d48vcy3

d48vcy3