Trwa ładowanie...
d2atqey

Leighton Meester

Najnowsze informacje
4.6
(258 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Marco Island, Floryda, USA

Filmografia:
d2atqey

Znana głównie z małego ekranu, amerykańska gwiazda młodego pokolenia, która zasłynęła przede wszystkim dzięki pierwszoplanowej roli snobistycznej Blair w serialu „Plotkara”.

Urodziła się 9 kwietnia 1986 roku w Marco Island na Florydzie. Tam spędziła dzieciństwo, w towarzystwie dwóch braci: starszego Douglasa i młodszego Lexa. Kiedy miała 11 lat, przeprowadziła się wraz z mamą do Nowego Jorku, gdzie wkrótce podpisała kontrakt z agencją Wilhelmina Models.

Brała udział w kilku profesjonalnych sesjach zdjęciowych i kampaniach reklamowych, a w 1999 roku udało jej się zadebiutować w roli aktorki, w jednym z odcinków popularnego serialu „Prawo i porządek”. Miała wówczas 13 lat.

W obliczu szansy, przed jaką stanęła, jej rodzina postanowiła przeprowadzić się do Beverly Hills. I choć kariera na rozwinęła się od razu, mieszkając 'na miejscu' łatwiej było o drobne rólki, z których każda stanowiła kolejny krok na drodze do sukcesu.

Początkowo dawała gościnne występy w pojedynczych odcinkach różnych seriali telewizyjnych („Boston Public” 2001, „Rodzinka z Manhattanu” 2002, „Once and Again” 2002, „Tarzan” 2003).

W 2003 roku zadebiutowała na dużym ekranie w horrorze „Klątwa wisielca”, a w 2004 roku związała się na jakiś czas z popularnym serialem młodzieżowym „Siódme niebo”. Już rok później otrzymała szansę zagrania jednej z głównych, serialowych ról. Produkcja „Na powierzchni” nie zyskała jednak uznania publiczności i dość szybko przerwano jej emisję (2005-2006).

Kontynuowała gościnne występy w tak głośnych serialach, jak: „24 godziny”, „Veronica Mars”, „Dr House”, czy „Wzór”. Jednocześnie zbierała doświadczenie na planie filmowych produkcji, m.in. niezależnej tragikomedii „Flourish” Kevina Palysa, z Jennifer Morrison i Jessem Spencerem (2006) oraz horrorów: „Inside” (2006) i „Drive Thru” (2007) z gwiazdorskim udziałem Nicholasem D’Agosto.

Prawdziwy przełom w karierze Meester nastąpił w 2007 roku, wraz z angażem do roli Blair Waldorf w serialu dla młodzieży pod tytułem „Plotkara”.

Grana przez Meester bohaterka jest uczennicą prestiżowego, nowojorskiego liceum, która nie waha się uciekać do podstępnych intryg, by osiągnąć swój cel. Zdecydowanie bliżej jej do postaci o czarnym charakterze, niż złotym sercu, mimo to, a może właśnie dlatego, bez trudu zjednała sobie serca nastoletnich widzów, otrzymując statuetkę Teen Choice Award oraz dwie nominacje do tej nagrody.

*Kreacja Meester w „Plotkarze” nasunęła niektórym krytykom porównanie do ról tworzonych onegdaj przez Joan Collins – mistrzynię w zakresie kreacji bohaterek równie atrakcyjnych, co ‘wrednych’. W tym kontekście, uznanie gwiazdy "Plotkary" za 'młodszy odpowiednik' Collins z całą pewnością uznać należy za komplement. * W międzyczasie, aktorka wzięła udział w kilku innych produkcjach filmowych. W 2007 roku zagrała główną rolę w kanadyjskim thrillerze TV „Śmiertelna przysięga”, jak również dołączyła do obsady komediodramatu „The Beautiful Ordinary”. Rok później zagrała w przeznaczonym wyłącznie do dystrybucji video, thrillerze „Killer Movie”, a w 2010 roku wystąpiła w jednej z czołowych ról w filmie „The Roommate” z tego samego gatunku.

Leighton jest uzdolniona wokalnie. Planuje wydać własny album.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2atqey
d2atqey
d2atqey