Trwa ładowanie...

''Lęk wysokości'': Marcin Dorociński o filmie

''Lęk wysokości'': Marcin Dorociński o filmieŹródło: Kino Świat
dh40hbm
dh40hbm

20 kwietnia na ekrany polskich kin trafi „Lęk wysokości” - najlepszy debiut Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wielokrotnie nagradzany obraz nominowanego do Oscara *Bartosza Konopki. „_Kiedy zobaczyłem ten film, długo nie mogłem dojść do siebie._” – mówi odtwórca głównej roli, Marcin Dorociński.*

Dorociński przyznaje, że praca przy „Lęku wysokości” była dla niego wyjątkowo silnym przeżyciem. I chociaż ostatni klaps na planie padł ponad dwa lata temu, on wciąż pamięta każdy dzień zdjęciowy: „Na początku grudnia kręciliśmy w dawno nieużywanym, zimnym budynku. Czułem się wtedy jak w "Szóstym zmyśle”, bo gdy graliśmy, z naszych ust leciała para. Odczytałem to jako sugestywną metaforę. Jakbyśmy byli w niebie… lub piekle.” – wspomina aktor.

W „Lęku wysokości” Dorociński zagrał prezentera telewizyjnego, którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca – w tej roli Krzysztof Stroiński, laureat Polskiej Nagrody Filmowej - Orła za wybitną kreację w „Rysie”. Doborową obsadę filmu dopełniają: zdobywczyni Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, Magdalena Popławska, Dorota Kolak i Anna Dymna.

Zrealizowany w Studiu Munka, pod artystycznym patronatem Agnieszki Holland, „Lęk wysokości” to debiut fabularny Bartosza Konopki, jednego z najczęściej nagradzanych polskich reżyserów młodego pokolenia; twórcy nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”. Film został wyróżniony w trakcie 36. FPFF w Gdyni zdobywając nagrodę dla najlepszego debiutu oraz statuetkę za najlepszą charakteryzację. Na swoim koncie ma również Nagrodę Złotej Rybki dla najlepszego filmu polskiego zdobytą w trakcie 38. Ińskiego Lata Filmowego oraz specjalne wyróżnienie jury 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mannheim-Heidelberg za zdjęcia Piotra Niemyjskiego.

dh40hbm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh40hbm