Trwa ładowanie...

"Listy do M. 2" pobiły frekwencyjny rekord filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Share
"Listy do M. 2" pobiły frekwencyjny rekord filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya"Źródło: East news
d1m55si

Po trzecim weekendzie na ekranach *"Listy do M. 2" pobiły frekwencyjny rekord filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i zostały największym przebojem kinowym 2015 roku w Polsce. Z imponującym wynikiem 1 901 000 widzów (jest to czwarty rezultat w kategorii komedia/komedia romantyczna na przestrzeni ostatnich 25 lat!) „Listy do M. 2” wciąż liderują krajowemu box office’owi, gdzie wyższość świątecznej komedii musiały już uznać globalne blockbustery: "Spectre", nowe "Igrzyska śmierci" i debiutująca w Polsce animacja Pixara – "Dobry dinozaur".*

Dziewięć miesięcy – tyle dokładnie trwała dominacja „Pięćdziesięciu twarzy Greya” na topie box office 2015 w Polsce. Długo utrzymywany rekord pobiły dopiero „Listy do M. 2”, które od historycznie najlepszego otwarcia polskiego filmu wszech czasów (blisko 655 000 widzów po pierwszym weekendzie), imponują dynamiką oglądalności i urastają na największy filmowy fenomen nie tylko bieżącego roku, ale ostatnich dekad. Obecnie film ma już na koncie 1 901 000 widzów i przewodzi liście największych hitów kinowych ostatnich 12 miesięcy. Poza liderem – „Listami do M. 2” i przywołanym Greyem - trzecią lokatę w rocznym podsumowaniu zajmują „Minionki” (1 666 000 widzów). A za sprawą polskiej komedii i wynikłych roszad miejsce na podium utraciły „Pingwiny z Madagaskaru” (1 635 000 widzów).

To nie jedyne rekordy ustanowione przez „Listy do M. 2”. Przebojowa produkcja TVN, której dystrybutorem jest Kino Świat, potrzebowała zaledwie tygodnia, aby znaleźć się w elitarnym gronie polskich filmów z milionową frekwencją. Obecnie – po zaledwie trzecim weekendzie na ekranach – może pochwalić się czwartym rezultatem ostatnich 25 lat, jeśli chodzi o kategorię komedia/komedia romantyczna. W gatunku tym lepiej poradziły sobie tylko „Kiler” (2 200 000 widzów), „Lejdis” (2 530 000 widzów) oraz pierwsze „Listy do M” (2 560 000 widzów).

d1m55si

Aktualny wynik „Listów do M. 2” stanowi już ponad 70 proc. frekwencji „jedynki” – filmu, który w 2011 roku temu schodził z ekranów ze statusem najpopularniejszej komedii polskiej i zagranicznej wyświetlanej w Polsce po 1989 roku! „Listy do M 2” są na dobrej drodze, by wkrótce przebić ten wyczyn. Wcześniej zaś gwiazdorską komedię czeka symboliczne starcie z zeszłorocznym numerem jeden – polskim hitem „Bogowie” z Tomaszem Kotem (2 260 000 widzów).

„Listy do M. 2” to największy przebój w historii dystrybutora Kino Świat. Status ten świąteczna komedia z Tomaszem Karolakiem i spółką uzyskała, bijąc dokonania wprowadzonej przez firmę do kin superprodukcji „Miasto 44” Jana Komasy (łączny wynik 1 750 000 widzów) i „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida (1 445 000 widzów).

„Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie. A w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Lamparska, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Katarzyna Zielińska, Paweł Małaszyński, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki, Nikodem Rozbicki i Małgorzata Kożuchowska w pierwszej od lat roli na dużym ekranie.

d1m55si

Od wydarzeń znanych z „Listów do M” minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska-Żurawska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać
się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.

Bohaterowie „Listów do M. 2” w reżyserii Macieja Dejczera będą rozśmieszać, wzruszać, inspirować widzów do tego, by uwierzyli, że w święta wszystko jest możliwe i że to właśnie miłość jest najlepszym prezentem pod choinkę.

d1m55si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m55si
d1m55si