Trwa ładowanie...
d45w27k

Luke Greenfield

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Manhassett, Nowy Jork, USA

Reżyser:
Scenarzysta:
Filmografia:
d45w27k

Luke zaczął tworzyć filmy w wieku 10 lat, kiedy to wujek dał mu kamerę. Do czasu ukończenia szkoły średniej stworzył ponad 20 filmów. W wieku 13 lat wiedział już że chce tworzyć filmy i skoncentrował się na dostaniu do prestiżowej USC School of Cinema-Television. Już w siódmej klasie pisał w tej sprawie listy do dziekana. Do starań dołączyła jego matka, która w tajemnicy pisała listy do Stevena Spielberga wraz z dwoma filmami syna. O dziwo reżyser listy przeczytał, obejrzał filmy a także własnoręcznie napisał dwustronicowy lis, w którym zachęcił do dalszej pracy, udzielił kilku rad oraz wyraził nadzieję na spotkanie w przyszłości.

Po szkole średniej dostał się do wymarzonej USC School of Cinema-Television, gdzie zrobił kilka filmów nagradzanych na festiwalach, a w wieku 21 lat nawiązał współpracę z pierwszym agentem, Jeffem Robinovem. Szkołę ukończył w 1994 i przypadkowo mówcami byli wtedy Spielberg i Lucas. Greenfield mógł wówczas podziękować swojemu idolowi za list oraz udzielone rady.

W 1999 napisał i wyreżyserował film "The Right Hook", dzięki któremu został dostrzeżony i dostał szansę wyreżyserowania pierwszego filmu fabularnego, "Zwierzak" z Robem Schneiderem. Potem powrócił do tworzenia w pełni własnych filmów i nakręcił "Dziewczynę z sąsiedztwa". Nie chciał współpracować ze znanymi osobami, więc w filmie wystąpiły same nowe twarze.

Po sukcesie filmu 20th Century Fox dało mu pierwsze reżysersko-producenckie zlecenie i w 2004 założył własną firmę produkcyjną WideAwake, Inc. Zaczął tworzyć filmy jakie zawsze chciał. Produkcja zachwyciła Spielberga, który przypomniał sobie o liście sprzed 16 lat. W 2006 nakręcił pilot serialu NBC "Obcy w Ameryce".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45w27k
d45w27k
d45w27k